ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Створити свій бізнес в Америці? Легко! Історія успіху Зореслави і Квітослави Мацьківих з Коломийщини

Наші люди – всюди! Цей вислів вкорінився в українську мову й став уже традиційним, коли мова йде про українців за кордоном. Хтось їде шукати кращої долі, хтось навчатись, хтось заробляти дитині на освіту в Україні, а хтось реалізовується й створює там власний бізнес.

Героїні нашої історії – дві рідні сестри родом з Марківки, що на Коломийщині. Дівчата вже багато років живуть у Сполучених Штатах Америки в місті Чикаго, штат Іллінойс. Трішки більше, як два роки тому, вирішили зайнятись власною справою. Тепер у них є невеличка крамниця квітів під назвою "The Secret Garden of Chicago".

Дзеркало медіа поспілкувалось з дівчатами й розпитало про особливості ведення бізнесу в Америці.

Звідки виникла ідея займатись саме квітковою справою - розповідає Зореслава: "Коли ми приїжджали в Чикаго, виникала проблема купити дійсно гарні квіти. У нас в Україні вже давно були коробки з красивими квітами, а тут, в Чикаго, цього не було. Навіть коли йшли на день народження, гарний букет знайти було нереально. Все було стандартне. Саме тому ми вирішили зайнятись цією справою. Почали спочатку між друзями та рідними дарувати. Люди побачили й почали звертатися: де ви такий букет взяли, дайте номер телефону, чи можете нам зробити…"

Читайте також: Квіткове ельдорадо на Валовій: як працює студія декору та флористики “Flora Decor”. ФОТОДівчина пригадує, що перших півроку працювали вдома. Пізніше з’явилось більше замовлень й довелося шукати приміщення. Так й почали розвиватись.

На флористів дівчата не вчились, за освітою Квітослава – магістр міжнародного права, а Зореслава – магістр з міжнародних відносин. Щоправда, до цього сестри працювали в агенції, яка займається декоруванням весіль та інших заходів, тому навички флориста вже мали.Як уже було сказано, їхній магазин працює трішки більше двох років. Дівчата розповідають, що вже мають постійних клієнтів. До слова, до них звертаються багато українців (діаспора в Чикаго насправді одна з найбільших в Америці), але серед клієнтів є й чимало американців, поляків, молдованів, росіян. Тому зупинятись на цьому не будуть, хочуть розвитку. У планах на майбутнє відкрити ще один магазин, який буде розташований вже ближче до центру міста.Дівчата зізнаються, що створити власний бізнес у Сполучених Штатах Америки – не важко. Головне у веденні власної справи там – позитивні відгуки про хороший сервіс та обслуговування. Рекламують свою крамничку здебільшого в Інстаграмі. Деякий час про них писав журнал української діаспори "Ukrainian people".

Варто зазначити, що дівчата беруть участь у подіях від української діаспори. Були спонсорами  "Ukrainian Fashion Shows" та "Міс українська діаспора".Крім цього, нещодавно сестри розпочали співпрацю з п’ятизірковим готелем "Four seasons" в Чикаго. Це один з найвідоміших готелів у світі. Їхня мережа тягнеться по всьому світу. Квітослава й Зореслава дуже раді, що отримали таку можливість. Для них це було дуже неочікувана пропозиція. Це ще раз підтверджує той факт, що тільки робота над собою та самовдосконалення може привести до висот.Авторка: Ярина БАЛАБАНИК

Фото з архіву Зореслави та Квітослави МАЦЬКІВИХ

Читайте також: “Про мене заговорили в ООН, мої фото з’явилися в американських газетах”, – історія емігранта з Коломийщини Василя Кавацюка