Питання кількости і національности населення Коломиї в різні часи вивчене недостатньо. Маємо повнішу інформацію лише від середини ХІХ століття. А як було перед тим?
У Львівському центральному державному архіві зберігається подимний реєстр Коломийського повіту за 17 травня 1670 року, писаний старопольською мовою. Отже, тоді Коломийський повіт ділився на міста, містечка і села. Міст було 9, Коломия посідала 6 місце, у ній нараховувалося 140 димів (господарств). Найбільшою була Городенка. Містечок було теж 9, малих сіл — 76, середніх — 35, великих — 36. З містечок найбільшим був Печеніжин, з сіл — Великий Ключів. У селах тоді мешкало 70,5% населення.
Якщо взяти до уваги, що тодішня сім’я складалася в середньому з шістьох осіб, то 1670 року в Коломийському повіті жило щонайменше 43 тисячі мешканців. У Коломиї тоді нараховувалося приблизно 840 містян. Очевидно, така ситуація випливала з того, що Коломия зазнала багато татаро-турецьких набігів і спустошень та наново заселялася…
На фото: Уривок з мапи «Трансільванія», яка видана 1630 р. в Амстердамі (Нідерланди) і на якій наша Коломия позначена як Colonia (Колонія). Тут бачимо й замок над Прутом.
АВТОР: Микола САВЧУК, Почесний краєзнавець України
Читайте також: Коломия на давніх мапах