За 2016 рік міський голова Слюзар І. Б. та чотири його заступники – Коцюр С. П., Бойцан В. В., Дячук О. Д., Федорук Б. М., а також секретар міської ради Жупанський Л. С. заробили з міського бюджету зарплату: 718 179, 50 грн. З них премії – 250 740, 80 грн., надбавки "за високі досягнення в праці" – 112 694, 74 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про захист персональних даних" не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів. Ст. 5 даного закону вказує: не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.
Відповідно до Закону "Про запобігання корупції", суб’єктами, на які поширюється дія цього закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування. П. 1 ст. 22 вищевказаного закону вказує, що даним особам забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Чи не найважливіше сьогодні питання, яке турбує майже кожного другого коломиянина: "Як вижити?" Воно виникає щоденно у зв’язку з нестачею коштів, необхідністю відмовляти в найнеобхіднішому не тільки собі, а й своїм дітям. Хоча ст. 48 Конституції України гарантує, що кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Та "мати право мати", а також "мати достатньо коштів" в наявності – дві великі різниці.
Та й як прожити, коли безробіття – росте, наша сировинна економіка в такому стані, що нових робочих місць годі чекати, заробітні плати працюючих – бажають кращого, корисні копалини, котрі за Конституцією належать нам, народу, фактично нам не належать... А ціни на український газ навіть при наявності субсидій в 300 куб. м голубого, а вірніше зеленого за якістю та золотого за ціною, палива – змушують нас хіба що… емігрувати з метою заробітку…
А що вже казати батькам, у котрих маленькі діти? То в садочок здай кошти на миючі, гігієнічні засоби, то в школу. А ще якщо ситуація аналогічна. як в садочку №19, в котрому відсутня в групах гаряча вода (крани ще з далекого совка – без змішувачів) і – ваші дітки миють руки холоднющою водою кілька разів на день, коли на вулиці мінус 16, а в приміщенні – далеко не екваторіальний пояс… Та й ліки купити для дитини – стає дорогою потребою…
Не менше проблем і в пенсіонерів, котрим годі й чекати на ріст пенсій чи на можливість заробітчанства… Їх влада залишила на дію "природного відбору" за Дарвіном: "вижити не можна вимерти". От і ставлять вони крапки в зазначеному реченні хто де, і хто як може…
Звичайно, що тим, хто ближче до бюджетного розподілу, вижити набагато легше. Одразу попереджаю: людей з слабкою нервовою системою прошу мою статтю не читати. Адже після неї легше вам не стане. Та, все-таки, впевнена, що ваша цікавість візьме своє!
Чи могли б ви уявити собі, що "слуги народу", котрих ми найняли на роботу для організації місцевого самоврядування, настільки "ефективно" розпоряджаються зданими вами, коломияни, в спільну скарбничку коштами – міським бюджетом?
Рівень їхнього самоврядування перейшов всі допустимі уявні межі. В той час, коли рядові українці невтомно скидаються на потреби то армії, то окремих людей, що дійсно потребують нашого з вами милосердя, відмовляючи собі багато в чому, але справно сплачуючи податки, ми й не відали, не гадали, що в нашу кишеню запущена велика мохната лапа. Причому не "руського ведмедя", а свого, доморощеного – з Ратуші…
Щомісяця невтомні працівники відділів Коломийської міської ради, кількість котрих зростає зі швидкістю поширення темряви в кінці нашого тунелю (маю на увазі темряву неосвітлених периферійних вулиць по типу Косачівської), отримують премії у відношенні від 70 до 100% від посадового окладу. Та на останній сесії (26 січня 2017 року) їм і того видалось замало, і руками наших представників – депутатів вони підняли собі премії до 150% від посадового окладу. Причому дане питання (премій) йшло пакетом з виділенням коштів для закінчення ремонту в спортивних залах. А значить, депутати були поставлені перед дилемою: не дати 150% від посадового окладу на премії, чи не дати кошти на ремонт? Маніпулятори з багаторічним досвідом добре вміють "розвести лохотрон"… Окрім того, щомісяця з нашої скарбнички ми виплачуємо найнятим на роботу громадою посадовцям "надбавку за високі досягнення в праці"… Це – вище мого розуміння: щомісяця цілими відділами у повному складі всі працівники міської ради (за винятком прибиральниць) мають "високі досягнення в праці"?
Розпочнемо з працівників організаційного відділу, у функціональні обов’язки яких входить організаційно-технічне та інформаційне забезпечення роботи міської ради, постійних та інших комісій міської ради. Підпорядкований даний відділ міському голові та секретарю.
Міський голова за минулий 2016 рік заробив з коломийського бюджету 140 623 грн. Це при тому, що щомісячно він отримував 70 – 80% від посадового окладу премії, а також надбавку "за високі досягнення в праці".
Ці "досягнення" ми спостерігали в дні, коли "раптово" у відповідну пору року в Коломиї випав сніг. Місто, паралізоване білосніжним колапсом, вигрібало само себе лопатами, падало з переломами на непосипані піском тротуари, бо пісок, який щорічно закуповують для посипки доріг під час ожеледиці, – "випав в осадок"...
Олександра БАЗЮК