ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Каденції змінюються – проблеми залишаються!

У Коломиї, як і по всій Україні, стартувала виборча кампанія Вибори 2015. Минули і мої п’ять років депутатської діяльності у Коломийській міській раді. Я працював секретарем бюджетної комісії, а також заступником голови адміністративної комісії міської ради. Тому хочу сьогодні поділитися своїми думками, що стосуються проблем міської господарки, з якими я зіткнувся у період своєї депутатської діяльності.

Окремо хотілося б відмітити роботу КП «Муніципальна дружина» та КП «Житлоінфоцентр», вірніше, бездіяльність посадовців щодо виявлення порушників серед жителів та підприємців міста, які не дотримуються правил благоустрою. Зокрема, з року в рік зростає кількість домогосподарств, які самовільно під’єднались до водогону та міської каналізації, і роками, а, можливо, десятиліттями крадуть воду з міських мереж, і це в той час, коли КП «Коломияводоканал» стверджує та переконує нас про мільйонні збитки, а ще гірше – зростає кількість осіб, які зливають (скидають) нечистоти у міські потічки. Однак, кількість складених на порушників протоколів та притягнення їх до адмінвідповідальності за останні п’ять років була мізерною. Дані посадовці усунулись або проводять роботу щодо притягнення порушників правил благоустрою міста хаотично, або коли до них надійде пряма скарга чи наказ міського голови.

Схожа ситуація і з дотриманням правил прибирання прибудинкової території та вивозом сміття як власниками приватних осель, так і суб’єктами підприємництва різних форм власності. Законодавством України вже все давно передбачено, і правила благоустрою, які є затверджені у всіх містах, передбачають адміністративну відповідальність за їх недотримання. Однак, потрібно їх виконувати, а посадовим особам міської ради постійно та своєчасно здійснювати контроль за виконанням, виписувати письмові приписи порушникам, а вже при невиконанні складати на власників осель, майстерень, магазинів, кав’ярень і т. і. адміністративні протоколи та передавати на розгляд адміністративної комісії міської ради, яка уповноважена притягувати до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 85 до 3400 грн., залежно від виду правопорушення. Тоді б і зменшились, а можливо поступово і зникли, купи неприбраного чи скиданого сміття у приватному секторі, захаращені будівельними матеріалами та будівельним сміттям тротуари, не прибрані від снігу та не підсипані тротуари біля осель чи установ у зимовий період….. Безперечно, комунальні служби міста повинні робити левову частку цієї роботи, адже ми на це виділяємо у міському бюджеті мільйони гривень, однак мешканці повинні дотримуватися елементарних, законодавчо закріплених норм та правил хоча б у цьому секторі. Про які європейські стандарти ми можемо говорити, коли не бажаємо дотримуватися чистоти та порядку у себе вдома?!

Юрій ПЛЕКАН, депутат Коломийської міської ради