ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Громадські слухання без громади| Коломия Водоканал

Коломийський водоканал збирається отримати кредит Світового банку – 3 мільйони доларів. Це буде вже другий транш фінансування. Гроші має взяти водоканал, а в результаті їх повертатимуть з власних кишень коломияни.

Комунальне підприємство «Коломия водоканал» запланувало провести 7 серпня у ратуші громадські слухання, але громаду про це не повідомили. Традиційно залу мали заповнити лише працівники водоканалу, а оголошення про проведення громадських слухань на сайті Коломийського МВК з’явилося за кілька годин до зборів.

Методом «сарафанного радіо» активісти довідалися про проведення слухань.

- Сьогодні вас так багато... Не пригадую, коли скільки людей було на громадських слуханнях, - сказав, щойно зайшовши до зали, перший заступник міського голови Тарас Яворський.

Вже традиційно, аби провести через громадські слухання вигідні для керівництва водоканалу питання, скликали працівників підприємства. Так сталося й цього разу: половину людей в залі складали якраз «водоканалівці». До слова, громадські слухання проходили в робочий час.

Збори розпочав директор водоканалу Ігор Калиняк. Звітував, куди пішли гроші з першого траншу кредитування.

- Змогли замінити насосне обладнання і 15 підкачуючих станцій. Тоді нам доводилося відключати воду з 11 години вечора до 6 ранку, бо на підкачках цілодобово не було води, тепер це виправлено, - каже Ігор Калиняк. – Окрім того, ми поміняли вісім кілометрів мереж. І основне наше досягнення – вода без хлорування завдяки встановленню новітньої системи очистки води. Також вдалося досягти 30% економії електроенергії.

Зараз тарифи на воду в Коломиї – одні з найвищих в Україні (14,64 грн. за кубометр). Частково вплинув на подорожчання води у місті й кредит від Світового банку, на погашення якого коломияни додатково сплачують 35 коп. за кубометр.

Перший транш кредиту завершився у 2012 році, а через рік сесія міськради дала дозвіл на отримання другого траншу. КП Коломия водоканал планує взяти у Світового банку в кредит 3 мільйони доларів. За ці кошти мають замінити 25 кілометрів водопровідних мереж, встановити систему доочистки води, аби позбутися забарвлення в паводковий період та збудувати новий резервуар чистої води.

Світовий банк надає пільговий кредит на 5 років під неповний відсоток річних. Тіло кредиту доведеться повертати з 2019 року. Тоді й очікується підвищення тарифів на воду, адже кредит, ймовірно, сплачуватимуть з кишень коломиян. На КП «Коломияводоканал» кажуть, що вартість кубометра води зросте на 50-60 копійок. Але це за умови, що курс долара буде не більше 25 гривень.

На КП «Коломияводоканал» кажуть, що вартість кубометра води зросте на 50-60 копійок. Але це за умови, що курс долара буде не більше 25 гривень.

«У нас немає заборгованості по першому кредиту, - переконує Ігор Калиняк. – Правда, тоді ми брали кредит по 8 гривень за долар, а зараз курс валют зріз майже втричі. Маємо надію, що курсову різницю Світовий банк нам спише. Бо така ситуація не лише в Коломиї, а й в інших 14 підприємствах, які брали участь у транші кредиту».

У випадку несписання курсової різниці, як повідомили «Дзеркалу Коломиї» на водоканалі, звертатимуться за допомогою до Коломийської міськради. Можливий й такий варіант – борг закладуть у чергове підвищення тарифів на воду.

На громадських слуханнях люди підняли питання про звільнення з посади директора водоканалу Ігоря Калиняка та контроль фінансів підприємства.

Власне, саме ймовірне подорожчання води найбільше турбує коломиян. На їхню думку, через це керівництво водоканалу вирішило не запрошувати громаду на збори.

Водоканал3

– Вимагаємо перенести слухання й оповістити через усі місцеві ЗМІ про наступні збори, - наголосив активіст Володимир Івоняк.

Активісти кажуть, що не проти проведення запланованих робіт водоканалом, але обурені, що рішення приймається без їхньої згоди.

"Рішення має прийматися за участі коломиян, - каже активістка Ірина Матійчук. - І вважаємо, що частину боргових зобов’язань має взяти на себе місто. Зарплати ні в кого не зросли, а тим часом ціни зросли на все...".

На громадських слуханнях люди підняли питання про звільнення з посади директора водоканалу Ігоря Калиняка та контроль фінансів підприємства. Наголошують, що про це йшлося ще під час минулорічного подорожчання води, тепер, переконують, питання поставлять руба.

На зборах люди дійшли згоди про проведення наступного громадського слухання, про яке «Коломияводоканал» має заздалегідь оповістити всіх коломиян.

Тим часом, як прокоментували «Дзеркалу» на підприємстві, проводити вдруге громадські слухання не планують і кажуть, що рішення про взяття другого траншу кредиту вже прийняте.