ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Долина тюльпанів. Історія родини, яка створила квітковий рай за 65 км від Коломиї

Їдучи повз село Мамаївці, яке розташоване за якихось 10 кілометрів від Чернівців, неможливо не запримітити велетенського різнобарвного килима, - це долина тюльпанів.

Унікальність і особлива приваба долини в її короткотривалому житті - живуть і буяють тюльпани до півтора тижня. Тому протягом цього короткого періоду сюди масово приїжджають відвідувачі, купують тут квіти та знимкуються.
Вирощує тюльпани на площі в один гектар велика й згуртована родина Олександра Стратійчука: він з дружиною, мама з татом, син з невісткою, сестра зі швагром та їхні діти.


Невістка пана Олександра пояснила нам перевагу "родинного підряду" дуже просто: ніхто з чужих, мовляв, так роботу не виконає, як родина. Сам процес засадження цибулин квіток виконує спеціальний трактор. Все інше - ручна праця.

   

Задум вирощувати благородну квітку виник у власника долини ще під час заробітчанства у Нідерландах, батьківщині тюльпанів. І від 2005-го року він розпочав їхнє культивування й вирощування, спочатку в Лужанах, а відтепер - у Мамаївцях. Тут орендує більшу, аніж у Лужанах, територію.


Розводить родина понад 40 сортів квітки різного забарвлення та форми. Цьогоріч вивели тюльпан рідкісного кольору - темнобордовий аж до чорного і дуже ним пишаються. Нові сорти люди відразу розкуповують.

   

Лише перебуваючи в оточенні тисяч квіток можна спізнати запах цієї благородної рослини, адже одна квітка не пахне. Тонкий аромат неможливо з чимось порівняти, неможливо законсервувати і зберегти в пам'яті, - він вивітрюється одразу, як виходиш на закіптюжену трасу.


Кажуть, що колись у давнину тюльпан мав запах, однак безкінечні клонування убили його майже цілком.

    Хазяї долини тюльпанів мають намір територію долини розширювати, урізноманітнити сервіс, щоби привабити ще більше туристів.

 АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Андрій КАНЯ