ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Більша частина водогону в Коломиї замінена, залишилось 14 вулиць з 37

Нагадаємо, Світовий банк надав містові кредит на майже 80 мільйонів гривень, які за п’ять років треба повернути. Взагалі-то напочатку йшлося про 60 мільйонів, згодом сума потенційних витрат перманентно зростала.

Понад два роки коломияни переживають свого роду комунікаційний стрес через незручності пересування й побутові незручності. (Роботи почалися від квітня 2017-го). Періодичні відключення води, брудна вода з-під кранів, розкопані дороги, пошкоджені пішохідні переходи, які далеко не завжди відтак комунальники відновлюють, - усе це створює соціальне напруження в місті.

   За словами директорки КП «Коломияводоканал» Ірини Перегінчук, з загальної 30-кілометрової протяжності доріг, на нинішній день 20 кілометрів водогону замінено. Фактично, заміна труб у середмісті завершена. З усіх 37 запланованих для заміни водогону вулиць залишилося провести заміни труб на декількох: вулиці Довбуша (до цвинтаря), Франка (від площі Скорботи до вул. Моцарта), Навроцького, Терлецького, Виговського, Кибальчича, Палія, Українська, Ланчинецька, Вітовського, Коссака, Лисенка (вводи), Леонтовича (до ПНС), Мазепи (до ПНС).

   На виконані вже роботи потрачено майже 30 млн. гривень. Заміну водогону проводить підрядна організація зі Львова ТОВ «Енергоресурс-Монтаж». Якими темпами роботи просуватимуться далі – залежить від різних чинників, передусім від фінансування. Кошти, які поступають з Вашингтона на Міністерство фінансів України для ремонтних робіт у Коломиї там – у Мінфіні - часто затримуються. Інший чинник – капризи погоди. Травень-червень були дощовими, що ніяк не сприяє вчасному проведенню робіт. Якщо найближчими місяцями не буде морозу, при якому монтажні роботи виконувати не бажано й проливних дощів, то до кінця року заміна водогону повністю завершиться, - вважає Ірина Перегінчук, - мешканці мають з розумінням ставитися до тимчасових незручностей.

   Гарантія служіння нових труб – понад 40 років.

Іван ДЖИНДЖУРА.