ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Споживачі газу мають самі подбати про справність системи газопостачання та димовентиляційних каналів. ВІДЕО

Опалювальний сезон у розпалі. Саме в цей період різко збільшується кількість пожеж, які виникають у житловому секторі. Однією з основних причин загорянь є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електронагрівальних приладів.

Для того, щоб зменшити ризики, газовики нагадують основні вимоги використання газу у побуті:

“Ключовими факторами, від яких залежить безпека наших споживачів, є якісне, вчасне та кваліфіковане обстеження системи газопостачання, справні димовентиляційні канали, а також відповідні зміни, які відбуваються в системі газопостачання з проектами і технічними умовами. Щодо обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання: станом на сьогоднішній день тариф на розподіл природнього газу за послуги є незакладеним, тому такі роботи надаються споживачам виключно на договірних засадах і на ринку природного газу виконується суб’єктами господарювання, які отримали дозвіл на виконання даного виду робіт.”

Раніше такі послуги надавались безкоштовно раз на рік. Нині на ринку діють вільні умови. За належний стан димовентиляційних каналів теж відповідають споживачі.  

Несправні димовентиляційні канали, нагадує працівник газорозподільної компанії Андрій Витрикуш, можуть призвести до утворення чадного газу в приміщеннях. А це може мати летальні наслідки.

Ще одним додатковим заходом безпеки є сигналізатор загазованості. Він реагує навіть на мікроконцентрації як природного, так і чадного газу в приміщеннях. Відтак, може врятувати життя.

Деталі - у сюжеті ТРК РАІ.