З’ясовано обставини зіткнення потяга з автомобілем

ДТП, що трапилася сьогодні близько 9.00 на залізничному переїзді в селі Дем’янів, на щастя обійшлася без потерпілих. Водночас працівники поліції встановлюють причину зупинки вантажівки у цьому місці та чому водій не попередив про небезпеку машиніста потяга.

Поліцейські з’ясували, що автомобіль «ГАЗ 53» («вишка») під керуванням 50-річного жителя Калуша з невідомих наразі причин зупинився на залізничному переїзді неподалік Бурштинської ТЕС. Машиніст пасажирського потягу сполученням «Київ-Львів», який у цей час під’їхав до переїзду, не зміг без завчасного попередження зупинити його, внаслідок чого сталося зіткнення. Автомобіль та потяг зазнали механічних пошкоджень. Після того, як було ліквідовано перешкоду, потяг продовжив рух до місця призначення.

Правоохоронці нагадують, що, відповідно до Правил дорожнього руху, зупинка транспортного засобу на залізничному переїзді заборонена. У разі ж вимушеної зупинки на переїзді водій зобов’язаний негайно висадити людей і вжити заходів для звільнення переїзду. Якщо це не вдається, то він повинен (за можливості) послати двох людей уздовж колії в обидва боки від переїзду не менш як на 1000 м (якщо одного, то в бік ймовірної появи поїзда, а на одноколійних переїздах — у бік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подавання сигналу зупинки машиністу поїзда (локомотива, дрезини), що наближається. Сам водій повинен залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнали загальної тривоги, вживати всіх заходів для звільнення переїзду.

У разі появи поїзда слід бігти йому назустріч, подаючи сигнал зупинки.

Сигналом зупинки поїзда (локомотива, дрезини) є круговий рух руки (у світлу пору — із шматком яскравої тканини або будь-яким добре помітним предметом, у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з факелом або ліхтарем). Сигналом загальної тривоги є серії звукових сигналів транспортного засобу, що складаються з одного довгого і трьох коротких сигналів, інформує Дзеркало Коломиї з посиланням на відділ управління превентивної діяльності ГУНП в Івано-Франківській області.