Журнал “Дзвіночок” переміг у Всеукраїнському конкурсі на краще періодичне видання для дітей

Журі Всеукраїнського конкурсу на краще періодичне видання для дітей та юнацтва, який заснував і щорічно проводить Держкомтелерадіо, визначив переможця 2016 року.

Кращим періодичним виданням для дітей визнано всеукраїнський журнал “Дзвіночок”, який видається в Івано-Франківську, пише Дзеркало Коломиї з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

Це один із найстаріших дитячих журналів України. Він був заснований 1931 року у Львові відомим видавцем, власником найбільшого тодішнього львівського українського видавничого концерну Галичини “Українська Преса” Іваном  Тиктором. Тривалий час “Дзвіночок” редагував український перекладач і дитячий письменник, січовий стрілець Юрій Шкрумеляк, який є автором понад 30 книг для дітей (найвідоміші  – “Історія України для дітей” у чотирьох частинах та написані під псевдонімом Юра Ігорків твори “Юрза-Мурза”, “Записки Івася Крілика”, “Стрілець Невмираха”, “Мова віків”).

У 1939 році журнал було закрито. А в 1945 році Андрія Шкрумеляка засудили на 10 років ув’язнення в радянських концтаборах. Після повернення з ув’язнення в 1956 році він був реабілітований. А от відродження редагованого ним журналу “Дзвіночок” відбулось  лише в 1992 році завдяки подвижницькій праці письменниці Лесі Пилип’юк, яка очолила дитячий часопис і є його беззмінним редактором.

Нині засновниками і видавцями дитячого часопису є Івано-Франківська обласна рада і трудовий колектив редакції. До редакційної колегії дитячого журналу входять відомі письменники та діячі культури, а його шеф-редактором є політик і громадський діяч Олександр Сич.

Видання навчає юних читачів рідної мови, розповідає про народні традиції та звичаї, розкриває сторінки історії, знайомить із творами сучасних українських письменників та світовою класикою у перекладі українською. На шпальтах видання друкуються творчі доробки юних читачів і відомих письменників.

Цього року журі конкурсу вирішило не визначати переможця у номінації “Краще періодичне видання для юнацтва”. Водночас журі конкурсу ухвалило рішення відзначити редактора газети “Я сам/а” за внесок у розвиток дитячої періодики та активну участь у вихованні юного покоління.

Нагадаємо, що Всеукраїнський  конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва засновано в 2007 році з метою сприяння розвитку дитячої періодики, удосконалення традицій випуску періодичних друкованих видань для юних читачів, підвищення ролі друкованих ЗМІ у вихованні підростаючого покоління, популяризації сучасних технологій художнього оформлення та поліграфічного виконання періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва. У 2016 році на конкурс надійшло  14 видань для дітей та юнацтва.

У різні роки переможцями конкурсу ставали видання «Барвінок», «Малятко», «Казковий вечір», «Артклас», «12+», «Юний натураліст», «Ангелятко», «Колосок», «Індіго», «Котя», «Однокласник», «Мамине сонечко», «Диво-Деревце»,  «Абетка права», «Привет, ребята!», «Ангеляткова наука», «Золотий резерв», «Крилаті», «Дзеркало ліцею».