Запровадження “РroZorro” на Прикарпатті має допомогти викорінити системну корупцію у сфері держзакупівель

13 травня в Івано-Франківській обласній раді провели нараду-семінар «Про систему електронних закупівель «РroZorro».

Як наголосили на нараді, запровадження нововведень у сфері державних закупівель на Прикарпатті допоможе в подальшому повністю викорінити системну корупцію та водночас сприятиме покращенню загального стану соціально-економічної галузі області, особливо в частині проведення реформи місцевого самоврядування та підтримки децентралізації, інформує “Стик”.

Особливість системи електронних закупівель у тому, що “ProZorro” не передбачає використання державних коштів, а фінансування проекту відбувається за рахунок компаній-комерційних майданчиків (веб-сайтів) та донорів, у переважній більшості міжнародних. Основний принцип роботи системи – максимальна публічність.

За допомогою фахівців проекту “ProZorro” проведено практичне вивчення механізму та запровадження електронної системи державних закупівель товарів, робіт і послуг, що підвищить рівень прозорості та відкритості здійснення закупівель, а також створить додаткові умови для подолання корупції у сфері державних закупівель.

Івано-Франківською ОДА видане розпорядження від 10.05.2016 року № 290 “Про участь у пілотному проекті щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, робіт та послуг”, яким запроваджено в структурних підрозділах та райдержадміністраціях електронні закупівлі та рекомендовано органам місцевого самоврядування запровадити процедуру електронних закупівель товарів, робіт та послуг.

 

Читайте також: 

Ігор Ільчишин: “Влада Коломиї відмовилася переходити на “ProZorro”, бо хоче ще 2 місяці працювати без неї”