Залучити інвестиції Прикарпаттю допомагатимуть Канадці

15 березня в облдержадміністрації у рамках проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) відбулися експертні інтерв’ю із керівниками департаментів ОДА та фокус-групи із представниками громадських організацій, бізнес-середовища та, безпосередньо, інвесторів.

Зі сторони Івано-Франківської ОДА допомогу в організації експертного інтерв’ю та фокус-групи надав департамент економіки  (В.Попович), інформує прес-служба Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Група фахівців проекту ПРОМІС працювала із керівниками профільних департаментів ОДА, а саме: В.Поповичем, Д.Романюком, С.Подошвою, В.Ілійчуком. У ході експертного інтерв’ю обговорено проблеми залучення інвесторів  в економіку Прикарпаття, здійснено аналіз та оцінку зовнішніх та внутрішніх чинників. У другій половині дня, під час роботи фокус-групи, було обговорено головні проблеми, які стоять на заваді формування позитивного інвестиційного середовища Прикарпаття, а також можливості Івано-Франківського регіону. У роботі фокус-групи брали участь 10 представників громадських організацій, бізнес-середовища, торгово-промислової палати та, безпосередньо, діючих підприємств, створеним завдяки прямим зовнішнім інвестиціям.

По завершенню експертного інтерв’ю та фокус-групи експерти проекту ПРОМІС спільно із В.Поповичем, провели зустріч із заступником голови Івано-Франківської ОДА Я.Паранюком, де було обговорено головні напрямки діяльності проекту ПРОМІС, який діятиме на Івано-Франківщині до кінця 2020 року.

За результатами роботи буде здійснено грунтовний аналіз проблем, які стоять на заваді приходу інвесторів на Прикарпаття, а також розроблено конкретні рекомендації щодо покращення ситуації. А згодом буде втілено ряд заходів стосовно формування позитивного інвестиційного середовища Прикарпаття задля співпраці із вітчизняними та іноземними інвесторами.

А вже 17 та 18 березня  в Івано-Франківську, Коломиї, Долині та Яремче відбудуться перші засідання дорадчих комітетів, сформованих із числа службовців органів місцевого самоврядування, депутатів, представників громадських організацій та бізнес-середовища, активних громадян, журналістів. На їх засіданнях будуть обговорені головні напрямки діяльності проекту ПРОМІС, в тому числі інвестиційна складова, та визначено пріоритети співпраці у кожному місті зокрема. Адже головне завдання дорадчих комітетів – це налагодження суспільного діалогу щодо актуальних питань місцевого врядування, розробки та впровадження стратегій, планів, цільових програм, проектів та заходів у сфері демократичного врядування, збалансованого розвитку, підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій, впровадження прозорих та ефективних моделей управління, що відповідають пріоритетам місцевого розвитку і стимулюють проведення реформ.

Додамо, що проект «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) – це проект міжнародної технічної допомоги, який спрямований на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку, шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримка процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

IMG_2979 IMG_2975 IMG_2693_(1) IMG_2691 IMG_2690_(1)_(1)