За нищення лісів на Прикарпатті звільнили начальника Держекоінспекції

Начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака у рамках чинного законодавства 7 липня було звільнено з посади.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, інформує сайт Міністерства.

Він переконаний, що кадрове рішення по Івано-Франківській області, ухвалене на підставі “вчинення державним службовцем дисциплінарного проступку”, стане показовим прикладом для всієї системи Держекоінспекції.

“Як я і обіцяв під час інспекції Національних природних парків Карпатського регіону, звільнено керівника Держекоінспекції Івано-Франківської області п. Стефурака. Це принципова позиція: люди, які через свою діяльність або бездіяльність шкодять природі країни, не повинні мати стосунку до державних органів, які покликані захищати природу”, – прокоментував Остап Семерак.

Міністр екології та природних ресурсів також зазначив, що ситуація, яка склалася в Івано-Франківській області, не є винятком. Остап Семерак не виключає кадрових перестановок у системі Держекоінспекції в інших регіонах України.

“Про кожен випадок знаю. Висновки не забаряться. Розумію, що не всім подобається темп реформ, але я не нехтуватиму якістю. Реформа Держекоінспекції відбудеться за будь-яких обставин”, – резюмував Міністр.

Нагадаємо, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак дав доручення звільнити керівника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака. Це сталося після того, як міністр побував з робочою поїздкою у Національному природному парку (НПП) “Гуцульщина” у Косівському районі Івано-Франківської області і оглянув проблемні території НПП, де здійснюються незаконні рубки лісів у межах природно-заповідного фонду без отримання відповідних лімітів.

Тоді Остап Семерак зазначив, що незаконна і неконтрольована вирубка Карпатських лісів може призвести до екологічної катастрофи в регіоні, в результаті якої можуть розпочатися зсуви грунту, масові паводки, знищення червонокнижних видів тварин та рослин та створення реально загрозливої ситуації для населення, пише Zik.

“Ми працюватимемо над розширенням площ заповідних територій, а тих, хто буде продовжувати знищення лісів Карпат, будемо суворо карати згідно із законодавством України”, – зазначив міністр.

Остап Семерак також неодноразово наголошував, що в сьогоднішньому вигляді Держекоінспекція не відповідає тим вимогам і завданням у сфері природоохоронної діяльності, які ставить перед суспільством сьогодення. Він виступає за її реформування до кінця нинішнього року та створення вже у 2017 році єдиного ефективного контролюючого органу в системі Мінекології на якісно новій основі.