З вини пішоходів на Прикарпатті сталося 42 ДТП з постраждалими

В результаті аварій 15 людей загинули, а ще 30 отримали травми. Недисципліновані пішоходи спровокували кожну сьому автопригоду, яка завершилася травмуванням чи загибеллю потерпілих.

Найпоширеніша причина таких ДТП – раптова поява пішохода на проїжджій частині дороги, повідомляє “Курс” з посиланням на Сектор комунікації ГУ НП в Івано-Франківській області.

Значна частина потерпілих учасників дорожнього руху цієї категорії потрапили в аварію, коли переходили дорогу поза пішохідним переходом. Крім того, нерідко автопригоди відбувалися у сутінках чи в темну пору доби і водіям просто не вдавалося уникнути наїзду на людину, яка несподівано з’явилася на шляху автомобіля.

Щоб вберегтися від біди, працівники поліції радять пішоходам повсякчас дотримуватися Правил дорожнього руху. Переходити дорогу слід у встановленому місці – на пішохідному переході, а якщо його немає в зоні видимості – лише переконавшись у відсутності небезпеки. Не можна раптово виходити чи вибігати на проїжджу частину, в тому числі й на пішохідному переході. Рухатися пішоходи повинні тротуарами, а якщо вони відсутні – узбіччям чи краєм проїжджої частини назустріч руху транспорту. Варто також пам’ятати, що в умовах недостатньої видимості чи темної пори доби зменшити ризик потрапити під колеса машини дозволять світловідбиваючі елементи на одязі. Особливо важливо забезпечити такими атрибутами дітей.