З 2018 року змінюється тариф “Прикарпаттяобленерго”

Підприємству при чинній системі тарифоутворення “Витрати +” коштів, які передбачаються на виконання заходів інвестиційної програми, ремонти та модернізацію електричних мереж, не вистачає.

“Прикарпаттяобленерго” з метою проведення відкритого обговорення оприлюднює проект тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електромережами на 2018 рік та проект тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік, повідомляє “Курс“.

Пропозиції до проекту тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на 2018 рік та проекту тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік просимо надавати:

– у письмовій формі на адресу АТ “Прикарпаттяобленерго”: 76014, м. Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34;

– шляхом надсилання електронних повідомлень на email: kanc[at]oe.if[dot]ua

Пропозиції та зауваження з питань, винесених на відкрите обговорення проекту тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на 2018 рік та проекту тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік, надані заінтересованими особами, приймаються до 21 серпня 2017 року.

Пропозиції і зауваження до проекту тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на 2018 рік та проекту тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік мають бути обґрунтовані та надаватися у визначений вище строк.

Анонімні зауваження та пропозиції, а також пропозиції і зауваження, що були надані після визначеного у інформаційному повідомленні терміну, не реєструються та не розглядаються.

Інформаційна довідка:

Обґрунтування щодо зміни тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та тарифів на постачання електричної енергії Приватного акціонерного товариства “Прикарпаттяобленерго” на 2018 рік.
На підставі проведених розрахунків у відповідності до чинної методики “Витрати +”, рівень тарифів АТ “Прикарпаттяобленерго” на 2018 рік буде наступним:

тарифи на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електромережами для споживачів 1 класу – 63,68 грн/МВт*год, для споживачів 2 класу – 506,53 грн/МВт*год;

тариф на постачання електричної енергії за регульованим тарифом для споживачів 1 групи – 9,13 грн/МВт*год, для споживачів 2 групи – 45,65 грн/МВт*год.

Роздрібний тариф для суб’єктів господарювання на 1 класі напруги – 1491,95 грн/МВт*год. Роздрібний тариф для суб’єктів господарювання на 2 класі напруги – 2130,32 грн/МВт*год.

Тариф для населення за обсяг, спожитий до 100 кВт*год. електроенергії на місяць (включно), – 750 грн/МВт*год., а за обсяг, спожитий понад 100 кВт*год. на місяць, – 1400 грн/МВт*год.

При існуючій системі тарифоутворення “Витрати +” коштів, які передбачаються на виконання заходів інвестиційної програми, ремонти та модернізацію електричних мереж, не вистачає.

Зростання кількості об’єктів, які відпрацювали свій технічний ресурс, призводить до погіршення показників надійності мереж компанії. Найбільш відчутною проблемою є стан розподільчих електромереж, зокрема з 23,3 тис. км повітряних ліній 0,4-10 кВ 12,1 тис. км 52% повністю амортизовані. В межах інвестиційних програм останніх п’яти років вдалось перебудувати близько 300 км ліній, що складає всього 2,5% від потреби. Достатньо значна частина трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів потребує реконструкції та заміни. Поряд з цим продовжує старіти парк силових трансформаторів 6-10/0,4 кВ, зокрема за останні п’ять років частка трансформаторів, що працюють понад 25 років, збільшилась з 56% до 64%. Щодо обладнання ПС 35-110 кВ, на сьогоднішній день 93 % та 87% трансформаторів 35 кВ та 110 кВ відповідно працюють понад 25 років.

Недостатніми також є темпи заміни силових вимикачів: загалом сучасним вимогам надійності та економічності відповідають тільки елегазові вимикачі 110 кВ, частка яких складає 48% від загальної кількості. Напругою 10 кВ 36% масляних вимикачів замінено на вакуумні. Найнижчий відсоток оновлення вимикачів напругою 35 кВ – всього 17% вакуумні.

Крім того, постійний ріст побутового навантаження в гірських районах призводить гострих проблем дефіциту потужності, вирішення яких потребує значних коштів для розвитку мереж 35-110 кВ.

Вирішити проблему дає можливість світовий досвід переходу на стимулююче тарифоутворення. Насамперед збільшення інвестицій, введення в дію нових потужностей та будівництво сучасних мереж підвищить надійність та якість електропостачання, покращить рівень обслуговування споживачів, забезпечить комфортні умови для розвитку бізнесу та регіону в цілому.

При переході до стимулюючого регулювання Інвестиційна програма АТ “Прикарпаттяобленерго” на 2018 рік становитиме 844 млн грн, у раз формування тарифів за діючою методологією “витрати +” – 143 млн грн.

Стимулююче регулювання передбачає нову систему формування тарифів на основі довгострокового планування, спрямованого на залучення інвестицій в активи компанії (розвиток електричних мереж) та оптимізацію операційних витрат розподільних компаній.

Нова методологія передбачає формування необхідного доходу за принципом збалансованості інтересів держави, розподільчої компанії та споживачів. Компанії отримують достатній рівень доходу для здійснення інвестицій та одночасно зобов’язані виконувати цільові завдання щодо підвищення надійності електропостачання, зниження технологічних витрат електроенергії в електромережах та зменшення неефективних операційних витрат.

Детальніше з принципами та перевагами стимулюючого регулювання можна ознайомитися в презентації НКРЕКП “Існуюча практика тарифоутворення та бачення по впровадженню RAB-регулювання”.

При застосуванні нової методології тарифи на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами для споживачів 1 класу становитимуть 109,37 грн/МВт*год, для споживачів 2 класу – 1 312,64 грн/МВт*год;

тарифи на постачання електричної енергії за регульованим тарифом для споживачів 1 групи – 9,39 грн/МВт*год, для споживачів 2 групи – 46,93 грн/МВт*год.

Роздрібний тариф для суб’єктів господарювання на 1 класі напруги – 1537,90 грн/МВт*год. Роздрібний тариф для суб’єктів господарювання на 2 класі напруги – 2936,69 грн/МВт*год.

Тариф для населення за обсяг, спожитий до 100 кВт*год. електроенергії на місяць (включно), – 750 грн./МВт*год., а за обсяг, спожитий понад 100 кВт*год. на місяць, – 1400 грн./МВт*год.