Додому Новини Юрій Журавель, лідер “OT VINTA”: У коломиян потрібно вчитися жити

Юрій Журавель, лідер “OT VINTA”: У коломиян потрібно вчитися жити

9
Поділитися

Неординарний гурт з Рівного, один з лідерів української рокабілі-сцени, у своїй творчості активно використовує український фолк, у зв’язку із чим цей жанр отримав назву “украбілі”. Про те чи складно вирізнятися українським музикантам, тримати марку та де виступати україномовним гуртам поговорили із Юрієм Журавлем – українським музикантом, лідером та вокалістом гурту “OT VINTA“, також художником, аніматором, актором та сценаристом.

“OT VINTA” відвідали Коломию, що на Івано-Франківщині у 775-ту річницю з Дня першої згадки про місто. Юрій Журавель зізнався, що заздрить цьому місту та його мешканцям, а також привітав українців з Днем Незалежності, пише “Дзеркало Коломиї” з посиланням на “Вежу“.

IMG_3215– Які враження від Західної України, зокрема від Коломиї та Івано-Франківська?

– В Коломиї ми уже вчетверте. Тут я проводив виставку своїх робіт, ми з гуртом давали майстер-клас у музеї “Писанка” на тему: “Як малювати писанку”. З Коломиєю нас пов’язує багато чого, мені дуже подобається це місто. Іноді аж завидки беруть, що у рідному Рівному, де вбиті українські традиції, тільки зараз починають їх відновлювати, а тут багата історія і кожен камінець просякнутий величною історією. Приємно те, що місцеві люди це пам’ятають. Скажу більше, у коломиян потрібно вчитися жити.

– Коли завітаєте до Івано-Франківська із виступами?

Івано-Франківськ – перше місце, де ми ризикнемо грати на касу. Для нас це дуже знаково. За стільки років україномовний шоу-бізнес, тим паче рок-бізнес, живе важко, нам складно збирати прихильників. Здебільшого люди дивляться ТБ, слухають поганючу російськомовну попсу. Знаєте чому ця війна гібридна? Та тому, що це відбувається коли ти з ворогом одночасно ведеш війну і бізнес.

IMG_3298– У Івано-Франківську цього року громадськими активістами  було зірвано декілька концертів музикантів, котрі виступали у Росії. Як ви ставитеся до цього?  

Добре коли є громадські діячі, які щось роблять і втлумачують людям про добро і зло. В культурі творення важче працювати, аніж щось забороняти чи відсікати. Як рокер я відверто скажу, коли вам щось забороняють – це не дуже добре. Я розумію, що у час війни це варто і треба робити, тому що ми програємо інформаційну війну, якою потрібно було починати займатися ще позавчора. Робити чорні списки – це добре, але потрібно також робити і білі, підтримувати і місцевих виконавців на локальному рівні, організовувати хіт-паради та фестивалі. Через те, що такі заходи пропали свого часу на Сході, ми втратили велику аудиторію. Якби піднімали культуру молоді завчасно, робили акценти на якісній музиці, то не було б і цієї біди.

Ми не формат на ТБ і це прикро. Добре, що наші пісні співають повстанці на Майдані, або у військових батальйонах, чи дітки-пластуни. Через те, що ми не звучимо у ЗМІ ми не маємо змоги заробляти, не маємо за що записувати альбоми та знімати кліпи. Концерти на Дні Незалежності один раз у рік та й на корпоративах не хочеться зациклюватися.

IMG_3214– Як вдається стільки років тримати марку?

– По перше, потрібно бути чесним самим із собою. Ми граємо рок-н-рол. Відверто кажучи, ми не музиканти, ми просто живемо музикою. А якщо буде щось не чесно у нашій роботі, то це буде не життя, а фальш.

– Хто імпонує з українських музикантів?

“Брати Гадюкіни” – одна із знакових постатей у музичному просторі України. Насправді класних музикантів у нас дуже багато. Починаючи від тих хто на сцені уже 20 з лишнім років – до молоді, яка активно звучить зі сцен України. Зараз наша музична культура вторинна. Вона на декілька кроків відстає від того, що роблять професіонали в Америці, чи Європі.

Якщо звертатися до історії, то стане зрозуміло, що на початку всіх століть були катаклізми, а коли є війни, то в країні зазвичай відбувається застій. Я впевнений, що у 50-х роках цього століття Крим і Кубань, Підляшшя та Лемківщина будуть українським. На наших теренах з’явиться новий сплеск культури заснований на українському фольклорі. Це буде вибухова суміш, яку потім будуть наслідувати всі країни.

IMG_3306– Чи є перспектива розвитку та росту молодим музикантам у нашій  державі?

Все залежить від вмісту, який ви закладаєте у слово “держава”. Якщо це слово сприймати як: “держава – це я”, тоді все буде гаразд. Людина має самостійно і твердо вирішити чи залишатися у своїй країні і розвивати тут культуру, бізнес та економіку. Якщо кожен зрозуміє, що він частинка цієї держави – вона буде розвиватися. Коли весь час чекати на когось, чекати поки ваш президент змінить цю країну – змін не буде. Якщо ти добре виконуєш свої обов’язки і знаєш права – ти стаєш європейцем.

– Розкажіть про творчі плани.

– В планах було вже давно зробити більш «жорстку» програму та відновити деякі твори, які написані декілька років назад, але тільки зараз вони чудово підходить. Пісня, яка була написана ще у нашому другому альбомі під назвою “Проти течії” зараз актуальна, тому є ідея її відновити. У нашому добірку є багато пісень, які аудиторія на стадіонах не сприйматиме, вони дуже серйозні. Нам часто кажуть після концертів, що ми справжні. Можливо у виконавчому плані ми не найкращі, але зв’язок із публікою у нас  неймовірний.

IMG_3205– Чи памятаєте ви свій перший виступ?

– Перший потужний концерт у нас був на фестивалі “Перлина сезону”. Тоді все було зовсім по-іншому: нас ніхто не знав, рівень підготовки був низьким, ми були ще без досвіду. Тоді з нами на відбірковому етапі були “Океан Ельзи”, “Три Девятки”. Ми й не думали потрапити до фіналу. Коли ведучий нас оголосив, всі почали розвертатися, але коли ми заграли – вони повернулися, дехто навіть почав вискакувати на сцену. Тоді ми зрозуміли, що і вони і ми у захваті від того, що відбувається. Це був наш перший публічний виступ.

– Що побажаєте українцям напередодні Дня Незалежності?

–  По-перше, мирного неба на землі та повної незалежності, тоді коли на нашій землі житимуть українці. Мова не тільки про корінних жителів, але і представників різних національностей, які житимуть на нашій території і почуватимуть себе громадянами нашої країни. Цю незалежність ми й досі до кінця не вибороли. У кожного по сусідству живе дід-енкаведист, котрий вбивав наших повстанців, котрі боролися за нашу з вами незалежність. Їхні діти керують бійцями в армії, керують підприємствами, вони розвалюють нашу економіку, армію і найстрашніше – освіту. Тому хочу побажати відчувати себе українцями, перейматися освітою дітей, щоб вони відчували себе частинкою великої держави.

9 Коментарі

  1. Hehehehe co za banderowski idota ,najpierw odzyskajcie to co ruscy wam zabrali lol , a po drugie wątpie żebyście do lat 50 XXI wieku przetrwali jako naród . Bedziecie na kolanach prosić nas o azyl wy banderowskie ścierwa !!!

  2. Не можна висувати ніяких територіяльних претензій до Польщі, особливо зараз, коли вона одна з небагатьох нас підтримує у ці складні часи. Так само й Кубань – нам що, своїх “ватників” мало? Нам би привести до ладу те, що маємо.

  3. Ten gość to chyba żyje w równoległej rzeczywistości… Ukraina ledwo się trzyma, traci terytorium i nie wiadomo czy przetrwa, a on już myśli o tym jakie tereny odebrać innym. Zadbaj chłopie o to co macie teraz bo zaraz się okaże że niewiele z tego pozostanie.

  4. After reading I go to pay by paypal 1 of the organization of the insurgents from the Donbass 10 euros. You convinced me to support the Russians. History which you teach children in school is mythology (+ evil+you honor mass killers).Hisory of UA is really short. In fact, UA is a mix of Cossacks Poles and Russians. But you think you are a nation. Well okay. But look how pride you are now the Ukrainians in the PL in most clean toilets for 2 zł / h. And as recently I asked a mate who came from UA he said that Ukraine is the shit and that he wanted to be a Pole (applied for citizenship). Most young UA came here and clean toilets.

    You took our lands in 1943/44. So why u now don’t live there? In conclusion i cannot say about all UA(cuz i know good lads) but banderians are cancer and nazimurders and you have no chance to win this war (by. Documents influential Russians until 2024 Ukraine will disappear from the map). Well you have payback for Volhyn from russian?? And so Ukraine is a 3rd world country anyway. Now, in addition plowed. Good luck with taking our lands. Good luck i wish to you uneducated cleaners. I hope that the forks have sharpened.