Юрій Тимошенко з Коломиї пропонує заборонити використовувати історичні персонажі на рекламі горілки

У Раді пропонують розширити обмеження на рекламу пива, алкогольних напоїв, а також тютюнових виробів, передає УНН з посиланням на відповідний законопроект, який був зареєстрований 30 березня (№8215) депутатом Юрієм Тимошенком.

Документ передбачає, зокрема, заборону на використання в рекламі алкоголю і тютюну історичних персонажів, подій, військових формувань і етносу.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що чинні обмеження на рекламу алко- і тютюнової продукції не виконують повною мірою свої функції. Наприклад, заборону на використання популярних осіб і державної символіки, який існує зараз, виробники легко обходять, знімаючи в рекламі козаків і гетьманів.

“Прийняття зазначеного законопроекту дозволить встановити більш жорсткі вимоги до реклами алкогольних напоїв і тютюнових виробів і, як наслідок, зменшити рівень споживання їх населенням України”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, як писав УНН, дизайн упаковки значно впливає на споживача при виборі алкогольної продукції. Експерти відзначили, що близько 36% споживачів купують товар під впливом дизайну упаковки, що перевищує результат впливу телевізійної реклами в кілька разів.