Євробачення-2017: організатори конкурсу запропонували влаштувати пряму трансляцію виступу учасниці з РФ

Організатори “Євробачення” вперше за всю історію існування конкурсу запропонували влаштувати пряму трансляцію виступу співачки Юлії Самойлової з Росії.

Сьогодні Дзеркало Коломиї повідомляло про те, що служба безпеки України заборонила в’їзд в Україну громадянці РФ Юлії Самойловій терміном на три роки.

Утім, організатори пісенного конкурсу пішли на безпрецедентний крок заради учасниці з РФ. Вони запропонували організувати трансляцію виступу Самойлової на Євробачення-2017 через відеозв’язок в півфіналі конкурсу. Якщо Юлія вийде в фінал, то цей виступ пропонується транслювати таким же чином. Про це повідомляється на сайті організації, пише 24 канал.

У заяві наголосили, що раніше за всю історію конкурсу ніколи не пропонували учаснику виступати на конкурсі таким чином. Таке рішення в організації пояснили тим, що хочуть зберегти аполітичний характер Євробачення.

Союз активно працював над пошуком рішення і зробив безпрецедентний крок, запропонувавши “Першому каналу” можливість дати шанс Юлії залишитися учасником конкурсу в цьому році і виконати в прямій трансляції свою пісню під час другого півфіналу,– йдеться в заяві.

Утім, трансляція в прямому ефірі Євробачення виступу російської співачки Юлії Самойлової українськими каналами також є порушенням українського законодавства.

Про це заявив віце-прем’єр України В’ячеслав Кириленко в Twitter.

“Трансляція виступу Самойлової українськими телеканалами – це таке ж порушення українських законів, як і її в’їзд до України. ЄМС мала б зважити на це”, – написав Кириленко.

Він також зазначив, що ЄМС не треба переконувати Україну змінити рішення щодо заборони в’їзду учасниці Євробачення-2017 від Росії.