Як у Коломиї комунальне майно продавали, – звернення ГО “Прозора Коломия”

Цього тижня громадська організація «Прозора Коломия» оприлюднила інформацію про те, що міська влада організовує розпродаж комунального майна. Однак організовувати конкурсні торги запросила не коломийські організації, а невідому фірму з Ужгорода. Незважаючи на те, що ця фірма запропонувала для міста найгірші умови, вона перемогла. Це, на думку представників «Прозорої Коломиї», шкодить інтересам громади та міському бюджету, адже місцеві фірми сплачують податки у Коломиї, а фірма, яку запросила міська влада, – у казну столиці Закарпаття.

Роками організацією аукціонів з продажу комунального майна Коломиї займалися дві місцеві фірми – Прикарпатська товарна біржа та Західний аукціонно-консалтинговий центр, – йдеться у зверненні «Прозорої Коломиї». Та цього року коломийська влада вирішила доручити продаж свого майна не цим авторитетним організаціям, а незнайомій фірмі-одноденці «Навіта» з одним працівником, яка до того ж зареєстрована в Ужгороді. Під час конкурсу на визначення того, хто б організовував аукціони, найкращі пропозиції подала Прикарпатська товарна біржа. За свої послуги вона бере 2% від вартості проданого майна. Дві інші фірми – запропонували по 3%.

Однак Західний аукціонно-консалтинговий центр 40% від суми винагороди повертає в міський бюджет у вигляді податків. «Навіта» ж сплачує податки в Ужгороді. Відповідно, найгірші для Коломиї умови запропонувала фірма «Навіта», але з невідомих та не зовсім розумних причин саме її міська влада визнала переможцем. З метою захисту інтересів громади Західний аукціонно-консалтинговий центр звернувся до суду з вимогою скасувати рішення коломийської влади як таке, що принесе шкоду міському бюджету. І от 23 травня суд дослухався до аргументів позивача і заборонив міській раді проводити аукціони з продажу комунального майна за участю фірми «Навіта». Вважаємо це перемогою не тільки підприємства, але цілої громади Коломиї та ударом по безвідповідальності серед вищих чиновників Коломийської міської ради, – йдеться у зверненні ГО «Прозора Коломия».

Однак не минуло й тижня, і суд скасував свою попередню ухвалу про заборону на проведення аукціонів для забезпечення позову Корпорації «Західний аукціонно-консалтинговий центр», – про це повідомив представник згаданого центру Ігор Шевчук. Також пан Ігор вважає, що це рішення нелегітимне і є яскравим прикладом «договорняка» між гілками влади.

Крім цього, Ігор Лазор, один із керівників Західного аукціонно-консалтингового центру, повідомив, що відомості про аукціон, який мав проводитися 2 червня, були подані у двох газетах – «Коломийській правді» та «ЗР-інформ», і в оголошеннях є доволі суттєва різниця. Так терміни прийняття заявок в одній газеті – до 25.05, в іншій – до 30.05, а також на 1 годину різниться час проведення аукціонів. Це, на думку пана Лазора, може призвести до того, що багато учасників можуть бути просто не допущені до аукціону або мати проблеми з оформленням договорів на придбане майно.

Влада усі звинувачення відкидає. Ігор Слюзар каже, що фірма, яка виграла конкурс, пропонує 3% від стартової ціни продажу, а коломийські фірми – 2% від кінцевої. Проаналізували минулий рік, для міста дешевший перший варіант, – запевняє міський голова.

ГО “Прозора Коломия”