Додому Новини Як Прикарпаття виховує патріотів: 33 чоловіки з одного села захищають Батьківщину на...

Як Прикарпаття виховує патріотів: 33 чоловіки з одного села захищають Батьківщину на Сході. ВІДЕО

0
Поділитися

33 чоловіки із трьох тисяч мешканців села Красна на Прикарпатті нині служать на передовій на Сході країни. Це чисельність цілого взводу. Більшість із них пішли на фронт добровольцями у перші місяці проведення АТО. Не ухилялися у селі й від мобілізації. Після завершення служби у лавах Збройних сил демобілізовані активно допомагають своїм побратимам, які залишилися на передовій.

Село Красна, що на Прикарпатті, ще за радянських часів здобуло слави “бандерівського”. Тутешні воювали за незалежність України у лавах Української галицької армії, УПА та ОУН. А з початком бойових дій на Донбасі з Красної пішов воювати цілий взвод чоловіків, інформує 5 канал.

Василя Бойка мобілізували одразу, як розпочалися бойові дії на Сході країни. Його дружина тоді саме була вагітною. Василь розповідає: служив командиром гарматного розрахунку у 72-й механізованій бригаді. І увесь час, що був на фронті, думав про первістка.

“Та солдатик татів, він тата ждав, дождався з війни. Він теж колись, як виросте, піде служити. Прадідо служив, дідо служив, тато служив, і він піде. І вуйко його там в АТО”, – каже Василь.

Василева мати каже: навіть і не думала, щоб відмовити сина від служби: “Він в нас такий, що як задумав, так і зробив. Захотів піти на Майдан – поїхав, хотів піти туди – не могли нічого зробити”.

Читайте також: Історія Героя АТО з Коломийщини: “Я — “Каспер”. Приймаю вогонь на себе”.

Односелець Юрій Магрицький – батько трьох дітей. На початку АТО зголосився добровольцем одним із перших. Після демобілізації взявся волонтерити, щоб допомагати своїм побратимам.

“Як треба щось – дзвонять зі Сходу. Чим можемо – допомагаємо. Чи з їжі, чи техніки”, – каже Юрій.

Краєзнавці запевняють, у самому селі чи не в кожній хаті мешкають нащадки героїв. Лише в сорокових роках минулого сторіччя за незалежність України загинуло більше сотні мешканців Красної.

Іван Кметюк, краєзнавець, розповідає: “Жителі села Красної , їх 110 чоловік загинуло. Вони були в боївках, були в сотнях. 20 їх загинуло у бою сотні Чайки 1945 року. Нічого дивного сьогодні немає, що на Сході України воюють хлопці. Їх живить той дух нації, починаючи від князівських часів і до наших днів”.

Нині в українському війську служать 33 мешканці Красної. Це чисельність взводу. Усі – на передовій, протистоять терористам на шахті Бутівка, у Зайцевому, Кримському, Луганському та Щасті.