Як безпечно купатися на Водохреща: поради рятувальників. ІНФОГРАФІКА

До свята Водохреща рятувальники ДержНС нагадали правила безпечної поведінки на льоду, зокрема під час купання в ополонці.

Як повідомили у ДержНС, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях, без присутності представників Служби порятунку і медичних працівників, а також купання дітей без нагляду батьків чи дорослих.

“У жодному разі не можна пірнати у воду, – заходити в ополонку необхідно повільно й обережно. Зимове плавання протипоказане людям при гострих і хронічних захворюваннях. Аби купання було комфортним, з собою необхідно мати купальник або плавки, рушник і махровий халат, а також комплект сухого одягу”, – зазначили рятувальники.

Також бажано мати взуття не на гумовій підошві, аби дійти до ополонки.

“Перебувати у крижаній воді можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо. Після купання потрібно зігрітися – розтерти тіло рушником, швидко перевдягнутися в суху білизну і випити гарячого чаю. Купання в крижаній воді під впливом алкоголю категорично забороняється”, – підкреслили у ДержНС.

Рятувальники закликали громадян дотримуватися правил поведінки на водоймах і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.

vodoxreschya