Як працюватиме госпіталь ветеранів війни у Коломиї: представили перспективний план

Сьогодні відбулось спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики та з питань захисту прав учасників та ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.

Нещодавно Івано-Франківська обласна рада підтримала пропозицію департаменту охорони здоров’я ОДА щодо реорганізації державного закладу «Вузлова лікарня станції Коломия «Львівської залізниці» у комунальний заклад «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни», повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу ОДА.

Як розповів заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, до цього часу з усіх областей тільки на Прикарпатті не було госпіталю, де  могли би проходити лікування військовослужбовці та ветерани війни.

[pull_quote_right]”У військовому госпіталі заплановано виділення 40 гривень на добу на одного пацієнта”.[/pull_quote_right]

«Тут важливо, що бюджет військового госпіталю буде більший, ніж в інших медичних закладах. Якщо звичайна лікарня отримує 9-12 гривень на добу на одного пацієнта, то у військовому госпіталі заплановано виділення 40 гривень на особу», – розповів директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко.

Під час засідання заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Стовбан презентував бачення структурного підрозділу ОДА щодо перспектив функціонування військового госпіталю.

[quote_box_left]В області нараховується понад 44 тис. ветеранів, 5 тис. прикарпатців беруть участь у бойових діях на Сході, 700 жителів отримали поранення. [/quote_box_left]

«Наразі у закладі функціонують терапевтичне та лікувально-діагностичне  відділення, планується створення реабілітаційного. Тут працюватимуть соляна шахта, басейн, масажний кабінет, буде обладнано приміщення для відновного лікування, фізичної та психологічної реабілітації», – повідомив Микола Стовбан.

Також він наголосив, що створення військового госпіталю ветеранів надзвичайно важливе, враховуючи те, що в області сьогодні нараховується понад 44 тис. ветеранів та прирівняних до них осіб, 5 тис. прикарпатців беруть участь у бойових діях на Сході України, 700 жителів Івано-Франківщини отримали поранення.