Вже ніхто ні з ким не об’єднується, або Коломиї не стати 100-тисячником

Процес створення 100-тисячної коломийської громади, як про це заявлялося на початку реформи, остаточно зупинився. Перефразовуючи одного відомого кіногероя – вже ніхто ні з ким не об’єднується. Коломия хотіла, а от села відмовилися, хочуть господарювати самостійно.

Розпочали за здравіє, закінчили за упокій – саме так можна охарактеризувати історію зі створенням у Коломиї об’єднаної громади. Як тільки стартувала адміністративно-територіальна реформа, її сприйняли з ентузіазмом і почали говорити про об’єднання всіх приміських, та й не дуже, сіл довкола Коломиї у 100-тисячну громаду. Це обіцяло і статус, і гроші. Однак минув рік, і настрої кардинально змінилися, пише “Дзеркало Коломиї”.

Із 28 сіл, які планувалося приєднати до Коломиї, майже всі відмовилися.

Прокоментувати ситуацію та подальші дії міста у цьому напрямку ми попросили міського голову Коломиї Ігоря Слюзара.

Пан Ігор повідомив, що станом на сьогодні будь-які розмови і пропозиції щодо об’єднання припинені. Причина цього в тому, що місто не знайшло спільної мови з навколишніми селами, а крім того відбувається все не зовсім так, як обіцяла держава на старті реформи.

Іншими словами, – каже міський голова, – практика показала, що об’єднуватися Коломиї, як місту, просто не вигідно.

Тож на сьогодні місто пішло іншим шляхом. З тими сільськими радами, які згідні, а це Шепарівці, Іванівці, Товмачик, об’єднання відбудеться іншим шляхом. Будуть збережені сільські ради (вони самостійно обиратимуть сільського голову та депутатів), однак просто перейдуть з адміністративного підпорядкування Коломийського району до складу Коломийської міської ради.

Це аналогічно тому, як існують приміські села Івано-Франківська, Болехова чи Яремчі. Зараз юристи міської ради готують відповідні пропозиції для того, щоб до кінця року документи потрапили до Верховної Ради, адже зміна адміністративного устрою – це компетенція народних депутатів.

Прокоментував ситуацію і Юрій Романюк, колишній депутат обласної ради. Пан Юрій каже, що останні події показали, що надії назбирати 100-тисячну громаду у Коломиї вже нема.

“Так, Коломия не отримає те, чого прагнула, але й нічого не втратить. Навпаки, втратять ті громади, які не захотіли об’єднання. Місто самодостатнє, а тепер з приходом “Леоні” та 10-тої гірсько-штурмової бригади тут почнуть створюватися робочі місця, а отже збільшуватиметься бюджет та рівень доходів на душу населення. Як і за рахунок чого розвиватимуться села – невідомо. Мине 2–3 роки, і вони проситимуться до нас”, – прогнозує пан Романюк.

Представники сіл так не вважають і переконані, що здатні впоратися самостійно без Коломиї. Та як буде насправді – покаже час.

Читайте також: 

Не з Коломиєю, а окремо – П’ядики і Нижній Вербіж утворили територіальні громади

“Печеніжин вибудував прямі бюджетні відносини з Києвом, без посередників”, – Ігор Довірак