Вже 44 госпіталізованих з отруєнням на Прикарпатті

Станом на 13 годину до інфекційного відділу Долинської ЦРЛ госпіталізовано 44 осіб, 1 потерпілого – до Рожнятівської ЦРЛ. У лікарні підготували ліжко-місця на випадок, якщо кількість хворих зростатиме.

Як повідомляло “Дзеркало Коломиї“, 11-12 вересня після святкування Дня працівника нафтової промисловості 11 вересня у лікувально-оздоровчому комплексі “Дружба” до інфекційного відділення ЦРЛ потрапили кількадесят людей. Всього станом на 13 год. сьогодні кількість госпіталізованих становить 44 особи. Їхній стан – середньої важкості. Загалом у святкуванні взяли участь 170 нафтовиків.

Вранці в Долину терміново виїхала група фахівців-інфекціоністів, керівництво Департаменту охорони здоров’я ОДА і ГУ Держпродспоживслужби.

Начальник обласної Держпродспоживслужби Роман Гурський повідомив, що після необхідних маніпуляцій стан хворих покращився, важких випадків немає. Оскільки свято влаштували для ветеранів нафтової галузі, то вік потерпілих від 50 до 70 років. Все лікування здійснюється за рахунок Долинської ЦРЛ, хворі повністю забезпечені ліками. Лікарня готова прийняти більше хворих, якщо раптом виникне така необхідність, каже Роман Гурський, передає Курс.

У хворих висока температура, що, найімовірніше, свідчить про бактеріологічне отруєння.

Інфекціоністи відібрали зразки для аналізів – у хворих, на обладнанні та в працівників кухні комплексу “Дружба”. Точні результати обіцяють за три дні. Попередньо медики підозрюють сальмонельоз.

Як повідомила прес-служба прокуратури в Івано-Франківській області, Долинський відділ прокуратури здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового отруєння людей в оздоровчому комплексі району. Кримінальне провадження відкрите за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.