Вічна пам’ять: помер скульптор з Прикарпаття

Відійшов у вічність Вільшук Василь Михайлович — український скульптор з Прикарпаття, член НСХУ, лауреат Державної премії ім.Т.Шевченка.

Про це на сторінці Фейсбук повідомив Тарас Майстришин, інформує WestNews.

“Нас, жартома, друзі називали братами, по капелюхах. І спілкувалися ми з паном Василем з 1982 року, жаль, ми багато не договорили”, – йдеться у повідомленні.

Довідка:

Вільшук Василь Михайлович (* 1 січня 1946, Виноград Коломийського району) — український скульптор, лауреат Шевченківської нагороди.

Закінчив 1975 року Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва, педагогами з фаху були В. Борисенко, Д. Крвавич, Е. Мисько. З 1975 року працює на Івано-Франківському художньо-виробничому комбінаті Художнього фонду УРСР.

Автор і виконавець:

-кам’яного панно на фасаді Івано-Франківського театру “Троїсті музики” і багатопланового твору-панно в камені у головному фойє;

-барельєфа І. Франка — 1980 — в тому ж Івано-Франківському музично-драматичному театрі;

-меморіальна композиція “Тарас Шевченко” — 2001;

-меморіальна композиція “Степан Ленкавський” — 2001;

-каплиці і пам’ятного знаку полеглим бійцям УПА в селі Грабовець — 2002;

-пам’ятник знак майору УПА Костянтину Петеру на миісці смертельного бою (Рожнятівщина);

-пам’ятника В. Чорноволу в Івано-Франківську — 2005.

Лауреат Шевченківської премії 1982 року — разом з С. П. Сліпцем, Г. Д. Сосновим — архітектори, В. О. Шевчуком — художником, А. С. Овчарем — столяр-червонодеревник, В. М. Лукашком — різьбяр; усі — автори художньо-декоративного оформлення театру, Л. Г. Сандлером — інженер та автор проекту — за використання мотивів народної творчості при створенні приміщення музично-драматичного театру ім. І. Я. Франка в Івано-Франківську. З 1986 року — член НСХУ.