Вчені назвали ліки від ВІЛ

Нове дослідження, яке здійснили вчені з Сан-Франциско, показало, що за допомогою ліків на основі ретиноєвої кислоти можливо посилити імунну систему ВІЛ-інфікованих пацієнтів таким чином, що це дозволить позбутися від уражених вірусом клітин, інформує ТСН.

При антиретровірусній терапії неможливе повне одужання від ВІЛ через те, що в інфікованих клітинах зберігаються цілі резервуари латентних вірусів. Можна знищити більшу частину ВІЛ у крові пацієнтів, однак ці резервуари можуть зберігатися та реативовуватися. В результаті заражена клітина знову починає виробляти інфекцію. Згідно з раннім дослідженням, латентні віруси виживають за допомогою за пригніченої імунної системи, яка не здатна виявити інфіковані лімфоцити та інші клітини і знищити їх.
Проте вчені показали, що ретиноєва кислота може стимулювати вроджений імунітет і ліквідувати “сплячий” ВІЛ. Зокрема, її препарати та похідні пробуджують латентні віруси, в результаті чого імунна система починає виявляти і знищувати інфіковані клітини. За словами вчених, це дозволить не просто продовжувати життя пацієнтам, як це робить антиретровірусна терапія, але і знищувати скупчення ВІЛ, через що повне одужання раніше було неможливим.

Подальші дослідження допоможуть створити ефективну терапію, яке дозволить позбавити людей від вірусів. ВІЛ вражає різні клітини імунної системи, в результаті чого пригнічується імунітет і розвивається СНІД. Антиретровірусна терапія дозволяє продовжити життя хворого до 70 років.

Ввважається, що до 2030 року вдасться уникнути інфікування СНІДом 28 мільйонів людей та смерті 21 мільйона ВІЛ-інфікованих. Нагадаємо, що вчені навчилися лікувати ВІЛ генетично модифікованими стовбуровими клітинами.