В Україні заборонили російські фільми із Бєзруковим, Бондарчуком, Прігожиним і Газмановим

Усього на сьогодні в рамках захисту інформаційного простору України Держкіно заборонило вже 423 фільми та серіали, інформує tyzhden.ua.

Як відомо, Державне агентство України з питань кіно анулювало прокатні посвідчення низки фільмів, учасники яких внесені Міністерством культури України до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Про це повідомив глава Держкіно Пилип Іллєнко.

Сьогодні було підписано ряд наказів на виконання положень Закону України “Про кінематографію” в частині анулювання прокатних посвідчень фільмів, учасники яких внесені Міністерством культури України до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Рішення прийняті на підставі статті 15 «Про кінематографію», пункту 12 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1315 (в редакції, що набула чинності 15.01.2016 р.), листів та розяснень Міністерства культури України від 28.12.2015р. та від 16.02.2016 р. щодо порядку виконання відповідних норм“, – написав Іллєнко.

Директор Держкіно каже, що встановлення переліку фільмів, прокатні посвідчення яких підлягають забороні, відбувається в ручному режимі (адже в самому прокатному посвідченні з усіх учасників фільму зазначається лише режисер-постановник).

Отже необхідно вивчити фільмографію відповідних осіб, які створюють загрозу національній безпеці, переконатися в їх участі в тому чи іншому фільмі, з’ясувати чи зазначені фільми мають дійсне прокатне посвідчення тощо. Отже, ця робота здійснюється поетапно, і сьогодні були анульовані прокатні посвідчення та скасована державні реєстрація на фільми за участю Сергія Безрукова, Федора Бондарчука, Йосипа Пригожина та Олега Газманова. Деякі фільми за участю цих осіб було вже заборонено раніше, на інших підставах. Крім того, ще у 2014 році було заборонено стрічки за участю Івана Охлобистіна та Михайла Пореченкова“, – йдеться в повідомленні.

Усього на сьогодні в рамках захисту інформаційного простору України Держкіно заборонило вже 423 фільми та серіали. Найближчим часом, ця робота буде продовжена.

Список фільмів, за участю Сергія Безрукова, Федора Бондарчука, Йосипа Пригожина, Олега Газманова на які анульовані прокатні посвідчення та скасована державні реєстрація:
1. “В июне 41-го”, реж. Франскевич-Лайе А.;
2. “9 месяцев”, реж. Гігієнішвілі Р.;
3. “Высоцкий. Спасибо, что живой”, реж. Буслов П.;
4. “Джентельмены, удачи!”,реж. Баранов А., Киселев Д.;
5. “Дублер”, реж. Абизов Е.;
6. “Елки 2”, реж. Киселев Д.;
7. “Кухня”, реж. Дьяченко Д., Крижовніков Ж.;
8. “Мама, не горюй !”, реж. Пежемский М.;
9. “Мастер и Маргарита”, реж. Бортко В.;
10. “Молодежка (2-15 серии)”, Арланов С.;
11. “Молодежка” (16-21 серии), Арланов С.;
12. “Молодежка” (22-41 серии), Арланов С.;
13. “Обитаемый остров. Схватка.”, Реж. Бондарчук Ф. ;
14. “Обитаемый остров. Фильм 1.”, реж. Бондарчук Ф.;
15. “Про Федота Стрельца, удалого молодца”, Стеблянко Л.;
16. “Свадьба по обмену”, Грачев Д.;
17. “Свои”, реж. Месхієв Д.;
18. “Сталинград”, Бондарчук Ф.;
19. “Таксистка 4”, реж. Музальова Т.;
20. “Черная комната”, реж. Бабицкий О., Гольдин Ю.;
21. “Я остаюсь”, реж. Оганесян К.

Нагадаємо, в лютому Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення заборонила ретрансляцію ще 15 російських каналів.