В МОН України пояснили, як формуватимуть рейтинговий список абітурієнтів

Список бюджетників, які вступають на денну форму бакалаврату не “підтягуватиметься”, навіть якщо хтось з рекомендованих до зарахування відмовиться від свого бюджетного місця.

Таку інформацію надали у прес-центрі МОН, пише “Дзеркало Коломиї“.

У листі-роз’ясненні Першого заступника Міністра України Інни Совсун керівникам вищих навчальних закладів зазначено, що «зарахування вступників на місця державного замовлення, які звільняються внаслідок невиконання вступниками вимог до зарахування на базі повної загальної середньої освіти для здобуття освітніх ступенів молодший бакалавр, бакалавр шляхом просування списків не проводиться».

Таким чином, невикористані місця державного замовлення повертаються відповідному державному замовнику. У подальшому місця держбюджету будуть надані пільговій категорії абітурієнтів, а саме абітурієнтам, чиї батьки загинули захищаючи державу під час АТО.

При цьому зазначається, що рейтинговий список абітурієнтів на здобуття будь-якого іншого освітньо-кваліфікаційного рівня може змінюватись. У тому випадку, якщо ці абітурієнти не виконають умов до зарахування ВНЗ можуть зараховувати нижчих за рейтингом вступників на звільнені місця.