ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В мережі з'явилися фото гуцулів, які потрапили на сторінки National Geographic

В мережі з'явилися фотографії гуцулів, які потрапили на сторінки National Geographic. 

В листопаді 1997 року у виданні National Geographic була опублікована стаття “Портрет села” (“Portrait of village”), яка мала підзаголовок “Гуцули України” і присвячувалася жителям села Криворівня, повідомляє rakhiv.in.

Багато фотографів, які відвідують або працюють за кордоном, як правило, щоб сфотографувати ненав’язливо, фотографують з відстані “безпечного” спостерігача.
Але коли Ліда Сухі виклала фотографії з села в Західній Україні, вона була набагато більш ретельною. Вона свідомо обрала ретельно повільний процес. Створення всього кількох експозицій з цим громіздким  апаратом займало близько  двох годин, вимагаючи участі і терпіння з обох сторін об’єктива. Замість ненав’язливого спостереження створено було навмисну точку зустрічі між ними і народом, який вони фотографувала. Карпатський регіон, який зображено на  фотографії,має особливе значення для пані Сухі. Це місце народження її батька, доктора  Dr. Zenon Mychajluk. Влітку 1992 року, з приходом незалежності України, вона і її батько повернулися в Карпатський регіон. Найяскравіші спогади фотографа від її першого візиту включає відкриття скромного будинку, де її батько  народився в 1909 році. Під час цього візиту, гуцули запросили її залишитися. Її 10-місячне повернення до суворого Карпатського регіону з його тяжким зимовий клімат  допомогло створити серію портретів сільських жителів. “Я намагаюся створити колективний портрет сільської громади через індивідуальні портрети”, – говорить пані Сухі. Її фотографії висять в галереях і музеях Європи та США. Вони також займають почесне місце на зображенні стінах багатьох сільських домогосподарств. “Фото – не фольклорний документальний фільм, і вони не про подорож,” пояснила вона. “Незважаючи на фотографічну істинність, вони, можливо, виявили більше про власне суб’єктивне бачення фотографа, ніж про світ, який вони зображують.” [caption id="attachment_14173" align="alignnone" width="900"] гуцули на сторінках National Geographic гуцули на сторінках National Geographic[/caption] [caption id="attachment_14174" align="alignnone" width="600"] гуцули на сторінках National Geographic гуцули на сторінках National Geographic[/caption] [caption id="attachment_14175" align="alignnone" width="600"] гуцули на сторінках National Geographic гуцули на сторінках National Geographic[/caption] [caption id="attachment_14176" align="alignnone" width="600"] гуцули на сторінках National Geographic гуцули на сторінках National Geographic[/caption] [caption id="attachment_14177" align="alignnone" width="600"] гуцули на сторінках National Geographic гуцули на сторінках National Geographic[/caption] [caption id="attachment_14178" align="alignnone" width="600"] гуцули на сторінках National Geographic гуцули на сторінках National Geographic[/caption] [caption id="attachment_14179" align="alignnone" width="600"] гуцули на сторінках National Geographic гуцули на сторінках National Geographic[/caption] [caption id="attachment_14180" align="alignnone" width="600"] гуцули на сторінках National Geographic гуцули на сторінках National Geographic[/caption]