В Коломиї відкриють перший за часів незалежності мистецький центр та картинну галерею

19 серпня о 18.00 відбудеться знаменна подія, не лише в культурно-мистецькому житті Коломиї, але і всієї України, адже цього дня відбудеться відкриття першого в Коломиї, за весь час незалежності України, громадського мистецького центру “Світовид” та картинної галереї.

Шляхетним дарунком до славного 775-річного ювілею міста буде, не лише відкриття мистецького центру, а і відкриття картинної галереї “Спілки художників “Коло-Ми-Я” та мистецької виставки “Барви Кола”, повідомляє “Дзеркало Коломиї“.

Митці, які вже більше п’ятнадцяти років об’єднані у таку творчу спілку, як “Спілка художників “Коло-Ми-Я”, разом із запрошеними митцями представлять громаді міста свої мистецькі твори.

На виставці “Барви Кола” будуть представлені твори тридцяти двох сучасних митців, що дасть можливість громаді насолодитися творчістю не тільки коломийських митців, але і митців з Івано-Франківська, Львова та Києва та стане свідченням творчої співпраці різних за стилем та творчим світобаченням митців.

Коломия не пам’ятає такої масштабної мистецької виставки із залученням митців не лише з Коломиї, а й з інших міст України.

На виставці представлено творчість таких сучасних митців, які є членами “Спілки художників “Коло-Ми-Я”, як: Микола Андрійчук, Емілія Бережницька, Петро Бережницький, Мирослав Гордійчук, Катерина Григорович, Михайло Добротовський, Юлія Долінська, Андрій Комарницький, Володимир Леник, Олег Лобурак, Марія Лобурак, Ярослав Лобурак, Оксана Мадерук, Олеся Мартинюк, Сергій Олексюк, Леонід Мельник, Олена Музиченко, Марія Ступарик, Олег Кіращук, Стефанія Коренюк, Микола Семеняк, Ірина Толмач, Марта Томенко, Маринка Шпак та Микола Яцурак.

Творчою принадою виставки є те, що тут будуть представлені твори не тільки членів Спілки художників “Коло-Ми-Я” але і запрошених митців: Василя Андрушка, Михайла Дейнеги (Івано-Франківськ), Ореста Заборського (Івано-Франківськ), Йосипа Кравця (Калуш), Мирона Левицького (Івано-Франківськ) та Мирослава Ясінського.

Особливістю виставки є й те, що як данина світлої памяті перед творчістю і громадською активністю митців, які відійшли від нас у кращі світи, але завжди прагнули щоб в Коломиї була картинна галерея, представлені твори Василя Кновалюка, Михайла Кучірки та Михайла Нижника.

13669147_1784336448522414_6567922261334774281_n

Мистецький центр “Світовид” – це плід багаторічної праці родини Бережницьких, громадських та культурно-мистецьких діячів.

“Світовид” віднайшов себе в будівлях архітектурної та національної пам’яті зведених в Коломиї династією Габсбургів для потреб австрійського війська, й з приходом комуно-більшовиків були переобладнані в катівню смерті для тисяч борців за волю України, які стали прикладом незламності духу, любові та відданості Україні.

“Світовид” – це територія “Нескорених” і самопожертви в ім’я Української держави і Української нації.

“Світовид” – це зв’язок столітнього минулого з сьогоденням й великим майбутнім України.

“Світовид” – це концертний зал “Габсбург” назва якого як данина пам’яті й подяка імперській родині Габсбургів за будівлі, що понад двісті років послуговують коломиянам.

“Світовид” – це картинна галерея “Коло Ми Я”, де Я і Ми всі разом створюємо КОЛО культурно-мистецького життя Коломиї, яке обертаючись прославлятиме наш з Вами Рідний Український Край.