Управління місцевими автошляхами передадуть обласним державним адміністраціям

6 червня у Києві, в Державному агентстві автомобільних доріг України, відбулася міжвідомча нарада з реалізації плану заходів з передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення на баланс обласних державних адміністрацій.

На нараді обговорювалися завдання щодо реформування дорожньої галузі та децентралізації управління автомобільних доріг загального користування, організаційна робота з питань децентралізації управління автодорогами загального користування, виконання запланованих заходів, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Зазначимо, що в рамках децентралізації управління дорогами загального користування з 1 січня 2018 року зі сфери управління Укравтодору до сфери управління облдержадміністрацій буде передано 120 тис. км доріг місцевого значення. Передача державного майна в управління ОДА відбудеться до кінця поточного року.

Читайте також: У ДТП на Прикарпатті розбилися пасажирський автобус, вантажівка та два легковики.

Фінансування місцевих доріг здійснюватиметься з Дорожнього фонду, який запрацює з 1 січня 2018 року. Ініціатором його створення стало Мінінфраструктури.

Облдержадміністрації повинні визначити структурні підрозділи, які будуть відповідати за передачу доріг. Далі визначатимуться організації-замовники, які будуть замовляти послуги з ремонту та експлуатації доріг місцевого значення. Ними можуть бути як державні, так і комунальні підприємства.