“Укрзалізницю” очолив лідер рок-гурту з Польщі

Номінаційний комітет з призначень керівників державних компаній Міністерства економічного розвитку і торгівлі визначив переможцем конкурсу на посаду голови правління ПАТ “Українська залізниця” екс-міністра РКР Войцеха Бальчуна. Про це в ході брифінгу заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус, повідомляє“Інтерфакс-Україна”

“Останній рік ми активно боролися з незадовільним станом справ у держкомпаніях. Чим більше інновацій наша компанія вводила – аудит, прозорість, призначення, – тим більший супротив старої системи відчували. Це вказує на те, що без зміни керівництва конкретних компаній досягти прозорості та зовсім іншого рівня корпоративного управління практично неможливо. У минулому році ми призначили кілька керівників. В цьому році хотіли перепризначити керівників найяскравіших компаній. Призначили керівників “Укрпошти”, “Укрзалізниці”, “Електроважмаш”, “Укрспирт”. “Центренерго” та “Укренерго” зараз в процесі”, – заявив Айварас Абромавичус.

Щодо нового очільника “Укрзалізниці” Абромавичус повідомив: “Войцех молодий, але суперуспішний керівник ряду найбільших польських підприємств. Спочатку він добре показав себе керівником найбільшого польського банку PKO Bank Polski S.A., а потім досяг кар’єрних висот, очолюючи польські залізниці – PKP Cargo”.

Він додав, що там Балчун провів масштабну реорганізацію системи управління, автоматизацію і видав компанію, раніше мала 100 млн злотих збитку з 500 млн злотих прибутку.

“Він перетворив компанію практично на конкурента Deutsche Bahn. У підсумку вивів компанію на IPO. Крім того, успішна людина успішна в усьому, ця людина є певним польським Славою Вакарчуком і є лідером успішного рок-бенду”, – сказав голова МЕРТ.

Крім того, Балчун очолює наглядову раду польських авіаліній LOT.