Український Хатіко: собака чекав свого господаря з роботи біля поліклініки 10 років

В Іллічівську збирають гроші на пам’ятник місцевому Хатіко – сенбернару на прізвисько Лорд. Собака 10 років чекав свого господаря з роботи біля поліклініки №1 і днями помер від хвороб і травм.

Люди розповідають, що 13 років тому в лікарні працював самотній літній чоловік, собака щодня проводжав господаря до роботи. Одного дня, лікар помер на робочому місці, а Лорд так і не дочекавшись повернення господаря залишився сидіти біля поліклініки. Від тоді пройшло 10 років.

«До Лорда у нас всі дуже добре ставилися, любили його, підгодовували. Одна наша співробітниця, Михайлівна, завжди купувала йому кістки і навіть залишала їстівне на вихідні охороні, щоб ті погодували його і пес не був голодним. Якось Михайлівна захворіла і не прийшла. А коли Лорду про це розповіли, він відправився на вулицю, звідки приходила жінка, і залишився чекати, коли вона видужає», – розповіли у поліклініці.

Собаку не раз намагалися забрати додому, але Лорд щоразу повертався на свій пост. Місяць тому Лорда найшли ледь живим. Його відразу передали ветеринару, а після огляду діагностували захворювання крові, глисти в серці, хворобу нирок, ушкодження від петард, а в легенях кулю.

Щоб врятувати собаку, волонтерам довелося везти його в одеську ветклініку. Гроші на лікування збирали усім містом. За два дні до смерті сенбернара виписали, і його погодилася забрати до себе одна сім’я. Пес ішов на поправку, та одного дня дуже засумував, поклав голову на лапку, заснув і більше не прокинувся.

Лорда вже поховали в районі старого Малодолинського кладовища, і тепер волонтери збирають гроші на пам’ятник вірній тварині. Для виготовлення пам’ятника потрібно близько 25 000 тисяч. Щоб якомога швидше зібрати гроші в Іллічівську збираються провести громадські акції, передає сайт zik.ua.