Українські військові здійснили паломництво до Зарваниці. ФОТО

Під гаслом “Мій мир даю вам!” 16 – 17 вересня на ІХ Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці  з усіх куточків України прибула рекордна кількість гвардійців й представників різноманітних інших силових структур – понад 3000 учасників.

Про це повідомляє прес-служба Нацгвардії України, пише Дзеркало Коломиї.

“Збільшилася географія гвардійців, охочих відвідати Зарваницю. Молитися Пресвятій Богоматері Марії приїжджають люди різних віросповідань. Окрім того, вперше цього року військових Нацгвардії супроводжують офіційно працевлаштовані капелани НГУ. І вперше, це – капелани, які належать до різних Церков”, – розповідає начальник служби з питань військового духовенства НГУ Олександр Іздебський.

З’їжджатися на паломництво почали ще напередодні.

Сльози і усмішки, пісні і мовчазні благання – їдуть сюди для очищення. За словами, організаторів паломництва – представників Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, – Зарваниця стала одним із тих місць на Землі, куди кожен може приїхати і подумати про свою душу і про своїх ближніх, вчитися любові і прощенню, знайти відповіді на свої питання.

Розпочалося військова проща з молебню за мир в парафіяльній церкві Пресвятої Трійці, де розташовується чудотворний образ Матері Божої Зарваницької.

Урочисту ходу до скульптури Матері Божої очолили військові різних формувань, що несли крижі, хоругви й ошатні живі композиції калини й соняшників.

Церемонія відкриття пройшла під керівництвом Голови Департаменту ПК УГКЦ у справах душпастирства силових структур України владики Михайла Колтуна.

Військові й цивільні віряни помолилися Хресною дорогою, підіймаючись схилом. Представники різних силових структур по черзі брали на себе ношу нести важкий дерев`яний хрест, допомаючи та підміняючи один одного — як символ розуміння Христового шляху та обіцянка допомагати нести життєві “хрести” своїм близьким та товаришам. Дорогою почергово проповідували військові капелани, духовні отці.

Увечері після завершення урочистої заупокійної Божественної Літургії за полеглих захисників України учасники паломництва пройшли Марійною ходою зі свічками до пам’ятного місця в честь загиблих. Тисячі запалених свічок освітили площу. Певне, саме це чудо єдності й віри змушує тих, хто це відчув, повертатися до Зарваниці знову і знову.

ФОТО: Василь Лютенко, Ганна Ільченко.

Читайте також: Батьки загиблих в АТО коломиян просять владу спорудити меморіал. ВІДЕО.