“Україна – наш спільний дім” – новий проект Асоціації економічного розвитку Коломийщини

На початку лютого 2017 року в Ужгороді представники Асоціації економічного розвитку Коломийщини та ряду інших організацій громадянського суспільства з різних регіонів України взяли участь в робочій зустрічі – установчому семінарі, що проводився для переможців грантового конкурсу “Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні”, який реалізується в рамках проекту “Українська регіональна платформа громадських ініціатив” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Адміністратором грантового конкурсу та організатором зустрічі виступив Благодійний фонд “Центр громадських ініціатив” з Перечина Закарпатської області, який уклав з кожною організацією Договір про надання фінансової допомоги на реалізацію проекту.

Асоціація економічного розвитку Коломийщини за партнерської співпраці з Агенцією економічного та соціального розвитку Тернівки Дніпропетровської області, як одні з переможців конкурсу, розпочинають новий міжрегіональний проект “Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади”.

Проект спрямований на вирішення проблеми недостатнього рівня міжрегіональної співпраці як між недержавними організаціями, так і між органами влади та місцевого самоврядування, а це завжди негативно впливає на загальний розвиток у громадах. Місцеві громади часто намагаються вирішувати свої проблеми економічного чи соціального розвитку наодинці, що не завжди гарантує успішність та якість досягнення результатів.

Практична реалізація в Україні нової регіональної політики передбачає новий формат відносин між різними регіонами країни, тому підтримка та розвиток співпраці між різними регіонами є необхідними для поліпшення якісних та кількісних результатів.

Головною метою проекту є налаштування міжрегіональної співпраці з метою спільної діяльності для демократичних перетворень в Україні, захисту прав громадян та протидії корупції.

Завданнями проекту є:

  • залучити представників цільових груп до заходів по захисту та просуванню прав людини, протидії корупції та громадянської освіти;
  • інформувати місцеві громади на тему громадянської освіти, протидії корупції та процесів децентралізації;
  • створити умови для налаштування міжрегіональної співпраці з метою реалізації спільних проектів та впровадження громадських ініціатив.

Діяльність проекту буде зосереджена у двох територіальних локаціях – в окремих громадах Івано-Франківщини, де реалізацію заходів впроваджуватиме Асоціація економічного розвитку Коломийщини, а також в ряді територіальних громад Дніпропетровщини, за активної  участі партнера проекту Агенції економічного та соціального розвитку Тернівки.

До участі в заходах проекту запрошуються представники новоутворених територіальних громад, які свою діяльність спрямовують на сталий розвиток громади, налагодження партнерської співпраці між бізнесом, місцевою владою та громадою, сприяння гендерній рівності, промоцію громади на рівні регіону та України.

В рамках проекту відбуватиметься ряд інформаційних та навчальних заходів, що сприятимуть налаштуванню партнерських відносин між представниками громадських організацій  та органів місцевого самоврядування – інформаційні сесії, творчі конкурси, ознайомчі комунікативні візити та робочі зустрічі у форматі «круглого столу».

Реалізація міжрегіональних проектів сприятиме поліпшенню соціально-економічної ситуації в різних регіонах країни, зокрема, посиленню економічної взаємодії проблемних (сільських, віддалених) територій із більшими містами та регіонами-лідерами. Міжрегіональна співпраця дає можливість ефективніше використовувати наявні економічний і ресурсний потенціали та покращувати самодостатність  місцевих громад.

Читайте також: У Коломиї реалізовують Проект “Об’єднані територіальні громади Коломийщини: створення нових можливостей для вирішення старих проблем”.