Угорець провів 2 роки в українських селах, збираючи народні пісні

Відомий музикант, композитор і етнограф з Угорщини Міклош Бот презентує свою колекцію українського фольклору у проекті “Таємнича Україна” на масштабному мультідисціплінарному фестивалі Ördögkatlan, який проходить в угорському місті Надьхаршань 2-6 серпня.

Міклош уже довгий час займається музичними експедиціями. За останні два роки він об’їздив майже два десятки українських сіл у різних регіонах, де зробив близько 400 записів, інформує “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Cultprostir.

Міклош Бот

“Вражаюче, але в Угорщині нічого не знають про народну музику в Україні, хоча нам добре відома творчість інших країн-сусідів. Мене, як музиканта, неймовірно здивувало і надихнуло абсолютно інше музичне мислення, музика такої високої якості, яку ми знайшли в українських селах”, – поділився Міклош Бот.

Також під час експедиції музикант почав знімати документальний фільм про традиції народного співу в Україні.

На фестивалі Ördögkatlan Міклош Бот проведе триденний український двір “Таємнича Україна”, в рамках якого пройдуть численні музичні воркшопи, ремісничі майстер-класи, школа народного танцю й фотовиставка. Також Міклош розповість відвідувачам фестивалю про свої подорожі Україною і влаштує справжнє українське застілля з піснями.

Таємнича Україна

На Ördögkatlan виступлять і українські музиканти, серед яких – ансамбль “Древо”, колектив “Піснеграй”, учасники гурту “Божич” Сусанна Карпенко та Ілля Фетисов, а також майстриня і етнограф Олена Щербань.