У ЄС підтримали рішення українського уряду про підвищення ціни на газ

Європейський дипломат вважає, що це допоможе усунути корупцію, відійти від неефективного використання енергії, а також розблокує підтримку з боку ЄС та міжнародних донорів, пише tyzhden.ua.

У київському представництві Євросоюзу вважають важливим і необхідним рішення уряду України щодо підвищення ціни на газ для населення. Про це заявив представник посольства Томас Фреллесен.

«Це важливий крок на шляху відшкодування витрат в енергетичному секторі. Зростання тарифів є частиною зобов’язань України в рамках програми з МВФ, а сьогодні життєво важливо мати програму співпраці з МВФ заради стабільності економіки України», – зауважив він.

На думку Фреллесена, рішення уряду допоможе усунути корупцію, відійти від неефективного використання енергії, а також розблокує підтримку з боку ЄС та міжнародних донорів.

«Тарифи, які засновані на відшкодування витрат, будуть також сприяти таким потрібним інвестиціям в енергетичний сектор України. У той же час дуже важливо для уряду захищати найбільш вразливі верстви населення», – додав європейський дипломат.

В середу Кабмін затвердив рішення, згідно з яким єдина роздрібна ціна для побутових споживачів і виробників теплової енергії з 1 травня 2016 року становитиме 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування і ПДВ). При цьому ціна газу як товару (без урахування тарифів на транспортування і ПДВ) складе 4,942 тис. грн за 1 тис. куб. м, що відповідає ціні імпортованого країною газу.