У Спасі пили медовуху і ласували борщем від Ігоря Місевича з телешоу “Все буде добре”. ФОТОРЕПОРТАЖ

На фестивалі автентичної карпатської кухні “Смачний Спас”, який проводився в селі Спас, направду, важко було утриматися від спокуси потішити душу і тіло кулінарними розкошами. І все воно дуже органічно впліталося в автентичну живу музику.

По периметру розміщувалися макети садиб усіх куточків Коломийщини і з кожного куточка лунала троїста музика і солоспіви, пише “Дзеркало Коломиї”.

Не стихала музика і на головній сцені.
На початку фестивалю очільники району, обласні депутати та сільські голови, яких запрошено на сцену, оголосили хвилину тиші: закликали всіх гостей та учасників свята пом’янути мовчанкою загиблих на неоголошеній війні з Росією.

Учасники АТО підняли прапор фестивалю.

IMG_0250

Начальник управління культури ОДА Володимир Федорак сказав: “Оберігаймо не лише кордони нашої держави, а й кордони наших душ…”

Більш приземлено, однак, не менш правдиво висловився голова районної ради Роман Дячук: “За радянської влади все було одноманітним, навіть кухня, – перше, друге, булочка, чай. Сьогодні асортимент надзвичайно різноманітний. І це стосується усіх сфер життя…”.

Читайте також: На фестивалі “Смачний Спас” спекли рекордний 8-метровий струцень

IMG_0262

Родзинкою фестивалю стало кулінарне шоу за участю спеціального гостя – кулінарного експерта проектів “Все буде смачно” та ” Все буде добре” Ігоря Місевича.

IMG_0265

Увагу доброї сотні очей привернув, здавалося б, банальний процес приготування борщу. Причому – привселюдний процес. А це додає відповідальності. Коломийський краєзнавець та гуморист Микола Савчук розкручував заядлого кухаря на розголошення усіх таємниць приготування цього українського кулінарного феномену. Тим часом запаморочливий запах засвідчував високу кваліфікацію кухаря.

IMG_0259

Доктор медичних наук професор Володимир Паньків ручається за якість страв.

Вечір і ніч, як завжди, – благодатна пора для молоді. Розкуту публіку розважав Гуцул-хуліган Василь Мельникович.

На фестивалі виступив гурт "Дзвони".

На фестивалі виступив гурт “Дзвони”.

Співали молодіжні гурти, відбувалися народні забави. Село Спас нагадувало того дня бджолиний вулик. Навіть дітвора не квапилася додому.

Іван ДЖИНДЖУРА

 

Читайте також:

Як коломияни святкували ювілей рідного міста – 775 років першої писемної згадки. ФОТОРЕПОРТАЖ