У Міністерстві освіти розповіли, на які професії майже вдвічі зріс попит серед абітурієнтів

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич розповіла про тренди в своїй галузі. Так, за останні 10 років збільшився майже вдвічі обсяг держзамовлення на технічні спеціальності.  Цільовою аудиторією цього замовлення є випускники старшої школи. Йдеться про 8,5% у 2007 р. до 16,3% у цьому році.

Про це очільник МОН розповіла перед ректорами технічних університетів України у приміщенні КПІ ім. Сікорського, пише Експрес.

Щодо інших трендів вона розповіла про негативну статистику. Порівняно з 2007 роком кількість випускників шкіл скоротилася більш ніж удвічі – з 467 до 203 тисяч.

“Саме демографія зараз є найбільшим нашим стримуючим чинником. Якщо ми звернемось до ринку праці, то за низкою технічних спеціальностей ми маємо значну потребу в кадрах”, – сказала вона.

Ще однією закономірністю української вищої освіти є те, що на технічних спеціальностях бакалаврів навчається більше, ніж магістрів. А причина цього полягає в тому, що завершувати навчання молодь їде за кордон та затребуваність таких кадрів навіть на рівні бакалавра.

Міністр вважає рецептом від масового відтоку кадрів за кордон збільшення фінансування з боку держави задля технічного оснащення вишів, проведення досліджень та інше.