У Львові відреставрують 50 історичних брам та вхідних дверей

 “Архітектурно-археологічна служба”, яке діє при управлінні охорони історичного середовища у Львові, цьогоріч співфінансує реставрацію 50 вхідних дверей та брам. За реставрацію вхідних брам мешканці платитимуть 30%, а архітектурно-археологічна служба 70%.

Про це повідомляє ZAXID.NET з посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

“Це можуть бути і металеві, і дерев’яні брами та двері. Ареал, в якому будемо діяти, – це історичний частина міста. Однак, на відміну від програми з німецьким товариством, площа нашого ареалу трохи розширилася. Цього року ми вирішили набрати лише 50 заявок, щоб встигнути до кінця року їх реалізувати. Станом на сьогодні маємо 29 заявок. Обмежень в термін, доки мешканці можуть звертатися, немає. Тому ми відкриті до набору заявок, але тільки 50”, – процитувала прес-служба ЛМР директорку ЛКП “Архітектурно-археологічна служба” Тетяну Балукову.

За її словами, спочатку прийматимуть заявки від мешканців історичного ареалу Львова. Потім проведуть огляд дверей та брам і встановлять вартість робіт.

“Тоді повідомляємо мешканців про орієнтовну вартість і вони остаточно вирішують, чи готові приймати участь у програмі. 70% вартості оплачуємо ми, тобто з міського бюджету, а 30% мають оплатити мешканці. Таку частку вартості мешканці оплачували і при проекті GIZ. Якщо мешканці погоджуються на співфінасування, ми запрошуємо мінімум двох майстрів, які розробляють кошторис і тоді вибираємо економічну вигіднішу пропозицію. До реставрації залучатимемо тих майстрів, які пройшли навчання в рамках програми GIZ”, – додалі Тетяна Балукова.

Якщо брама велика і в дуже поганому стані, реставрація може тривати до 3 місяців. Якщо це вузькі двері, як у більшості будинків на пл. Ринок, то їх реставрація займає до 1,5 місяця.