У лабораторії перевірили якість води у Пруті та інших річках Прикарпаття

Лабораторією облводресурсів у ІІ кварталі було відібрано та проаналізовано 24 проби поверхневих вод, з них 9 проб – в районах питних водозаборів.

За результатами досліджень проведена оцінка стану водних об’єктів відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями.

В цілому, за виключенням р. Саджава, стан поверхневих вод Івано-Франківської області за гідрохімічними та радіологічними показниками у ІІ кварталі є задовільним з незначними негативними змінними характеристиками.

Про це “Дзеркало Коломиї” інформують в Івано-Франківському обласному управлінні водних ресурсів.

У зв’язку з ростом температурного фону повітря, а значить і води, в річках спостерігається незначний ріст органічного забруднення, вмісту у водах амонію солевого та заліза. Проте, значення цих показників є характерними для середньостатичних літніх значень якісного стану вод і не впливають на загальну характеристику води.

Така закономірність встановлена у річках Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська, які є джерелами питного водопостачання Івано-Франківська, проби з яких відбираються щомісячно та у пробах води, що відбираються щоквартально.

Відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями вода в річках Бистриця Надвірнянська в с.Черніїв та Бистриця Солотвинська в с.Скобичівка, річці Лімниця в с.Вістова, річці Свіча в с.Гошів та річці Прут в Коломиї, що використовуються як джерела питного водопостачання за екологічною класифікацією є ІІ класу якості, 2 категорії і за станом води є “добрі”, за ступенем чистоти – “чисті”.

Стан води в річці Дністер у ІІ кварталі в порівнянні з попереднім кварталом покращився.

У створі на кордоні з Львівською областю в с. Сівка-Войнилівська та в с. Перлівці знизились значення показників ХСК та БСКп, але у створі в с. Устечко ці показники залишаються порівняно вищими.

Річка Прут є чистою, її стан в порівнянні з І кварталом не змінився і відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями води в річці є ІІ класу якості, 2 категорії і за їх станом є “добрі”, за ступенем чистоти – “чисті”.

Читайте також: У п’яти місцях на Прикарпатті нафта стікає просто у місцеву річку. ВІДЕО