У Косові встановили ковану зупинку — її виготовили студенти

Студенти Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва виготовили ковану зупинку.

У такий спосіб студенти Дмитро Донцов, Олег Дрогомерецький, Іван Кухарик, Володимир Мельник, Іван Рябов, Андрій Тукало, Назар Андрійчук захистили дипломну роботу.

Голова державної кваліфікаційної комісії, заслужений художник України, доцент Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника Василь Корпанюк високо оцінив дипломну роботу косівських студентів, назвавши її справжнім мистецьким витвором, пише “Дзеркало Коломиї” з посиланням на ТРК “РАІ“.

МАФ зупинки спроектували викладачі відділу художньої обробки металу Руслан Гарматюк та Олег Гаркус, а втілювали його в реальне практичне життя студенти під керівництвом викладача Руслана Гарматюка.

Руслан Гарматюк розповів, що МАФ з самого початку проектувалася як збірна конструкція, бо вона полегшує монтаж, проте вимагає високої точності при виконанні робіт.

— Один з цікавих архітектурних елементів сучасного стилю, якою є МАФ автобусної зупинки, — це частина реалізації схеми організації дорожнього руху в центральній частині міста, — зазначає Косівський міський голова Ю. Плосконос.

За словами Юрія Олександровича, торік на замовлення міської влади таку схему розробила Івано-Франківська проектна організація та виготовила відповідну технічну документацію.

За кошти міського і районного бюджетів, згідно з цією схемою на перехресті поруч з адмінприміщенням податкової інспекції встановлено світлофор, перенесено дорожній відбійник, розширено дорожнє полотно, щоб зробити «кишеню» для автобусів, закладено пішохідну доріжку, перенесено опору вуличного освітлення, прокладено дощову каналізаційну систему.

— Для введення в експлуатацію автобусної зупинки на вул. Небесної Сотні, де вже маємо оригінальну малу архітектурну форму з лавочкою для сидіння, ще необхідно встановити урни, дорожній знак і відповідну дорожню розмітку, — каже міський голова Ю. Плосконос, який був присутній на захисті дипломної роботи студентів.

Читайте також: У Коломиї встановили ще одну ковану зупинку з символікою міста. ФОТО