У Коломиї відбулось урочисте закриття мистецького БІЄНАЛЕ “KOLOMYIA-ART”. ФОТО

У “Світовиді” з 23 червня до 31 липня тривало перше мистецьке БІЄНАЛЕ “KOLOMYIA-ART”. Протягом місяця у виставковій залі можна було побачити роботи художників та скульпторів.

“Всі роботи, які представлені в цій залі, є новоствореними. Їх створювати з березня до червня. Мистецький центр “Світовид” запропонував саме такий формат, щоб ми змогли залишити у своїх фондах одну з картин (в кожного художника були представлені дві роботи – ред.). Ми кажемо, що це перша в Коломиї колекція сучасного мистецтва” – говорить організатор Михайло Петрів.

31 липня відбулося закриття БІЄАНАЛЕ. До мистецького центру завітало вже не так багато мистців, як їх було на відкритті. Але все ж варто відмітити, що людей було не мало, інформує “Дзеркало Меdia”.

Олександр Толошняк приїхав з Вижниці. Чоловік – викладач Чернівецького національного університету. Він, на жаль, не зміг приїхати 23-24 червня, коли представляли роботи, але Олександр дуже задоволений, що зміг стати частинкою БІЄНАЛЕ, а його роботи представлялись тут, у “Світовиді”. “Тут все так позитивно, відкрито. Люди добрі, а це дуже важливо. Немає важкої обстановки. Бо, зазвичай, гуру живопису дивляться на початківців якось згори, а тут такого немає. Тут всі рівні”, каже викладач. До слова, Михайло Петрів зазначив, що наступного року проведуть творчий міст Коломия-Вижниця.

На БІЄНАЛЕ “KOLOMYIA-ART” уже стало традицією вручати гран-прі. На відкритті нагородили чимало мистців, але й під час закриття Михайло Петрів відзначив ще таких мистців, як: Руслан Романишин, Христина та Валерій Довіраки, Мирослава та Роман Антонюки, Мартін Клик та групу мистців із Дніпра. В подарунок вони отримають персональну виставку у “Світовиді”.

Перше БІЄНАЛЕ “KOLOMYIA-ART” пройшло більш як успішно. Скоро розпочнеться підготовка до наступного, яке відбудеться через два роки.

Ярина БАЛАБАНИК
Фото: Андрій КАНЯ