Додому Новини Культура У Коломиї з’явилася скульптура Книги в пам’ять про перших видавців братів Білоусів....

У Коломиї з’явилася скульптура Книги в пам’ять про перших видавців братів Білоусів. ФОТОРЕПОРТАЖ

0
Поділитися

Коломийське середмістя під час святкування 775-річчя міста збагатилося ще одним привабливим куточком: на розі між драмтеатром і вулицею Театральною постала в камені Книга. Пам’ятний знак має значення конкретне і символічне.

DSC_0427 DSC_0429 DSC_0431

Don Yapon

DSC_0419

Ця Книга вшановує пам’ять перших коломийських видавців братів Білоусів, а поміж тим вона символізує пошану до друкованого слова, як основи цивілізації…

Так про пам’ятний знак говорить ініціатор його встановлення директор педколеджу Валерій Ковтун, повідомляє “Дзеркало Коломиї”.

DSC_0458 DSC_0461

DSC_0470

“Поява цієї Книги саме в Коломиї є глибоко вмотивованою, – вважає дослідник видавничої справи в місті над Прутом Микола Васильчук, – бо Коломия, це унікальний видавничий центр української провінції, де 1864 року започатковано світське українське книгодрукування та газетярство. Тут упродовж другої половини 19 і протягом 20 століть діяли 33 українські друкарні. У певні періоди історії рівень розвитку друкарства і книговидання в Коломиї стояв на другому місці після Львова. Новий етап видавничої справи та газетярства постав у добу Незалежності”.

DSC_0482

Сама ідея встановлення пам’ятника Книзі народилася в середовищі краєзнавців декілька років тому. Однак втілити цю ідею вдалося лише сьогодні, в день святкування 775-ліття Коломиї.

Дизайн розробив заслужений художник України Мирослав Ясінський, а втілили задум у камені скульптори Роман Захарчук та Михайло Шкраб’юк.

DSC_0480

Скульптура представляє собою розгорнену книгу, а витесані з каменю сторінки вражають пластикою і філігранним виконанням. На звороті –  традиційний символ Галичини – лев. Сама скульптура витесана із цільного піскового каменю, привезеного аж з Теребовлі.

DSC_0491

Знак виготовлено коштами Коломийського товариства “Просвіта” (голова Василь Глаголюк) і Міжнародного благодійного фонду “Покуття” (засновник – народний депутат Андрій Іванчук).

DSC_0441

Скульптор Роман Захарчук переконаний, що віднині це місце, як жодне інше, надається для проведення різних камерних заходів, презентацій книжок, літературних зустрічей тощо.

DSC_0450

DSC_0451

DSC_0445

DSC_0456

DSC_0475

DSC_0428

DSC_0487

DSC_0499

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК