У Коломиї вживають заходів для запобігання поширення африканської чуми свиней

Вчора, 16 червня, в міській раді говорили про ситуацію з захворюванням на африканську чуму свиней у сусідній Чернівецькій області та про заходи попередження цього лиха в нашому місті.

На Буковині через спалах африканської чуми знищили 1555 свиней.

Шлях зараження тварин не встановлено. Це могло трапитися через воду, корм або збудник могла занести людина.

Крім цього випадку, в Україні зареєстровано таке ж захворювання свиней у Полтавській, Одеській, Сумській, Хмельницькій областях. Фахівці попереджають про загрозу занесення збудника на територію міста.

Коломиян просять бути дуже обережними і уважними, не купувати сільськогосподарську продукцію на стихійних ринках, вимагати від продавців м’яса довідки із лабораторії. Бо в разі виявлення цього лиха заходи для ліквідації коштуватимуть міському бюджету величезних затрат, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу Коломийської міської ради.

Державна надзвичайна комісія при Коломийській міській раді на засіданні вирішила заборонити завіз до Коломиї свиней із неблагополучних та загрозливих районів Одеської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Особливо посилять контроль за продукцією у м’ясному павільйоні, а на Торговиці (ТзОВ «Колос») перевірятимуть ветеринарні документи для торгівлі живими свиньми. Вживатимуть заходів, щоб не допустити торгівлі продуктами тваринного походження у невстановлених місцях. Контролюватимуть і за переміщенням живих тварин.

Поліція й муніципальна дружина перевірятиме ветеринарні документи. Керівники свиногосподарств району отримали вказівку дотримуватися закритого режиму роботи своїх господарств, вивозити або ввозити свиней чи інших тварин лише з дозволу управління Держспоживслужби .

Також тих, хто займається відгодівлею свиней, просять не використовувати як корм харчові відходи без попереднього 30-хвилинного кип’ятіння. У випадку захворювання чи загибелі свиней обов’язково слід повідомляти Держспоживслужбу.

До теми: 

На Прикарпаття не впустять африканську чуму свиней