У Коломиї вандали пошкодили пам’ятник на місці поховання Андрія Федчука

Вандали пошкодили пам’ятник на місці поховання Андрія Федчука, заслуженого майстра спорту України з боксу, бронзового призера літніх Олімпійських ігор у Сіднеї.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив “Фонд пам’яті Андрія Федчука”, передає “Дзеркало Коломиї“.

“Багато хто зараз кричить про справедливість, звинувачує в усіх гріхах і негараздах владу, проте легко тикати пальцем у скалку в чиємусь оці, аніж визнати, що у власному ціла колода. Ми хочемо у Європу, вважаємо себе цивілізованими, насміхаємось над дикістю інших, а чи дивимось на себе?

Нещодавно вандали пошкодили пам’ятник на місці поховання Андрія Федчука. Цікаво, скільки алкоголю чи наркотиків вжили розумники, які це вчинили, і наскільки крутими вони себе вважали в той момент. Неповага до мертвих, таки мабуть, гірша за неповагу до живих. А неповага до самого себе – це вже деградація нації.

Допоки ми не навчимось поважати себе, доносити сміття до смітника, не плювати собі під ноги, ввічливо звертатись одне до одного, поважати працю інших та гідно ставитись до померлих та їх могил, ми не станемо високорозвиненою державою. Добробут та культура починається з себе.

Бог суддя вандалам, які понищили пам’ятник Андрія. Гірко через те, що сталось. Сподіваємося, що рано чи пізно таких випадків не буде траплятись взагалі в нашій країні і українці стануть дійсно гідними Людьми”, – йдеться у повідомленні.

Довідково. Андрій Федчук — український боксер, призер Олімпійських ігор. Заслужений майстер спорту України з боксу.

Бронзову олімпійську медаль він виборов на сіднейській Олімпіаді у першій важкій вазі. 6 жовтня 2000 року за досягнення вагомих спортивних результатів на XXVII літніх Олімпійських іграх в Сіднеї нагороджений орденом «За мужність» III ст.

15 листопада 2009 року Андрій Федчук загинув у дорожньо-транспортній пригоді.

“Почесний громадянин міста Коломия” (посмертно).