У Коломиї суд оштрафував адвокатку, яка за 1000 доларів обіцяла вплинути на суддю

За тисячу доларів США адвокатка пообіцяла домовитися із суддею про закриття кримінального провадження щодо неповнолітнього, якого підозрювали у скоєнні крадіжки.

16 березня у м. Коломия оперативники Управління захисту економіки в Івано-Франківській області та слідчі обласної поліції затримали адвокатку, що одержала частину обумовленої суми – 300 доларів США.

У середині лютого 2017 року коломиянка з метою залучення захисника для захисту законних прав та інтересів свого неповнолітнього сина, а також прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні, що перебуває на розгляді Коломийського міськрайонного суду, звернулась до адвоката.

Читайте також: У Коломиї злодій вкрав двері, батарею та ламінат

Та повідомила коломиянці, що за грошову винагороду з’ясує стан розгляду кримінального провадження судом, а за окрему оплату може вплинути на працівників суду у прийнятті кінцевого рішення.

За такі послуги адвокатка вимагала тисячу доларів. Жінка передала “захисниці” 300 доларів США.

Дії обвинуваченої кваліфіковано за ч. 2 ст. 369-2 КК України як зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу Коломийського міськрайонного суду.

Читайте також: У Коломиї об’єднали провадження щодо трьох підозрюваних у вбивстві прикарпатського міліціонера

Під час досудового розслідування 16 травня  в кримінальному провадженні між прокурором та обвинуваченою укладено угоду про визнання винуватості, яку в процесі судового засідання просили суд затвердити.

Сьогодні суд погодився з умовами угоди та своїм вироком визнав обвинувачену винуватою у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення та призначив покарання у вигляді штрафу в розмірі 1180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 060 (двадцять тисяч шістдесят) гривень, та стягнув в дохід держави – 3714 гривень витрат за проведення судової експертизи.

На вирок суду може бути подана апеляція протягом тридцяти днів.