У Коломиї проаналізували слабкі та сильні сторони міста

1 липня відбулася перша зустріч громадських активістів, аналітиків у сфері економіки, експертів проекту «ПРОМІС», працівників відділу економіки та міських урядників, інформує “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу Коломийської міськради.

“Більшість міських стратегій розробляються технічно, а потім припадають пилом десь на полицях виконкомів, – заявив перший заступник Коломийського міського голови Сергій Коцюр. – Час українцям змінюватися. Треба зрозуміти, що економічний розвиток міста – не красиві слова, а пріоритетні завдання і для управлінців міста, і для самої громади. Сподіваюсь, ця і усі наступні зустрічі не будуть формальними, а стратегія як продукт спільної інтелектуальної праці буде справді працювати на розвиток коломийської громади”.

У першому блоці зустрічі консультант зі стратегічного планування проекту для розвитку міст (ПРОМІС) Петро Мавко пояснював особливості процесу створення стратегії. Крім того, консультант презентував соціально-економічний профіль міста, тобто власний аналіз на основі анкетування, яке проводилось раніше.

Проте щодо результатів аналізу у присутніх виникло чимало запитань: чому вибірка опитування обмежилась 100 анкетами, з яких їх заповнили тільки 25 підприємців та керівників підприємств.

Також постало логічне запитання: чому анкетування проводилось не волонтерами проекту «ПРОМІС», а перекинули цю справу на відділ економіки, хоча варто було передбачити грантові кошти на масштабне незалежне опитування з вибіркою хоча би в 0,5% – 1% від кількості населення міста.

– Після засідання, – ділиться начальник відділу економіки та муніципального розвитку міської ради Світлана Сенюк, – ми підготували офіційного листа до керівників «ПРОМІСу». Запропонували створити робочі групи, які проведуть опитування і SWOT-аналіз у окремих галузях (освіта, культура, медицина, економіка, туризм, екологія та ін.) для глибинного визначення пріоритетних напрямів розвитку міста.

Врешті учасники планування стратегії перейшли до практичного блоку. У чотирьох групах працювали паралельно над визначенням можливостей, ймовірних ризиків, сильних та слабких сторін Коломиї. Отож маємо сподівання на добрі стосунки та результативну співпрацю з польськими та канадськими партнерами.

Коломия не є провінційним містечком і тому очікування Коломийської громади значно вищі, ніж це могло здатися на перший погляд.

Відеозаписи засідання робочої групи зі стратегічного планування можна подивитися ТУТ.