У Коломиї повторно домагаються електронних петицій

Коломийська влада не підтримала запровадження електронних петицій під час останньої сесії міської ради. Депутатами не були внесені зміни до Регламенту стосовно електронних петицій, які були запропоновані депутатами «ВОЛІ».

Про це повідомив координатор міської організації партії «ВОЛЯ» Михайло РОГІВ, пише Фіртка.

«ВОЛЯ» запропонувала проект змін до Регламенту Коломийської міської ради та проект Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій.

У зверненні до голови Коломийської міськради, волівці наголосили, що створення, публікація, збір підписів та реєстрація автора електронної петиції на сайті міськради проводиться в ручному режимі, що дає можливість адміністратору діяти на свій лад та розсуд.

У зв`язку з цим ми попросили мінімізувати втручання адміністратора в роботу програмного забезпечення. Спеціально створеною робочою групою, котра займалася правками до Регламенту Коломийської міської ради та Положенням про порядок подання та розгляду електронних петицій були внесені зауваження.
«Робоча група недостатньо попрацювала . Нею не було враховано всі пропозиції щодо відповідності електронних петицій вимогам чинного законодавства», – відзначив Михайло РОГІВ.

Рогів переконує, депутатам не вистачило політичної волі надати можливість доступу та можливості звернення у формі електронних петицій мешканцям Коломиї. Основне зауваження, на яке опираються депутати – у Законі України “Про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції”, законодавець чітко не вказав кількість підписів необхідну для розгляду петиції, і цим самим надав можливість органу місцевого самоврядування самому визначити необхідну кількість.

«Ми не почули чіткого обґрунтування до зауважень по проекту електронних петицій. Складається враження, що депутати незацікавлені в тому, щоб такий сервіс працював і був доступний для людей», – говорить Рогів.

Відповідно до проекту, електронна петиція у Коломиї має набрати не менше 200 підписів, і тільки тоді її буде розглядати міськрада протягом 10 днів.