У Коломиї почав діяти “Народний трибунал”

Учасники АТО створили у місті нову громадську організацію. Називається вона “Народний трибунал Коломийщини” і покликана стежити за дотриманням представниками коломийської влади букви та духу українського законодавства.

Представлення нової організації відбулося минулої п’ятниці у Коломийській районній бібліотеці, а презентував її голова Спілки учасників АТО Коломиї та Коломийщини Володимир Кобилецький.

Ідею створення організації, за словами пана Кобилецького, учасники АТО виношували вже доволі давно. З’явилася вона через ситуацію, яка склалася в державі останнім часом: при наявності доволі хороших законів їх абсолютно не виконують. Звичайний українець не має захисту.

Однак безпосереднім поштовхом до початку роботи “Народного трибуналу Коломийщини” став конфлікт між секретарем міської ради Любомиром Жупанським та  учасником АТО Володимиром Островським. Після нього атовці вирішили, що не слід обмежуватися розглядом лише цього одиничного конфлікту, а провести комплексний аналіз всієї діяльності чиновника на посаді секретаря міської ради.

Мета такої перевірки – виявити схожі випадки та захистити простих мешканців міста, їх честь та гідність від такої поведінки чиновників. Якщо ж нічого схожого у роботі секретаря не виявлять, це зніме з нього звинувачення.

Розслідувати діяльність Любомира Жупанського “Народний трибунал Коломийщини” планує власними силами, а також через залучення журналістів та місцевої поліції, з якою, до слова, вже підписано меморандум про співпрацю. Результати й матеріали розслідування, як запевняє Володимир Кобилецький, представники “Народного трибуналу Коломийщини” передадуть на розгляд депутатів міської ради та правоохоронних органів.

Крім цього Володимир Кобилецький повідомив про те, що “Народний трибунал Коломийщини” не задоволений тим, як працювала спеціальна комісія міської ради із розслідування конфлікту між посадовцем та атовцем. Свої зауваження він пояснив тим, що відповідно до законодавства міський голова Ігор Слюзар мав право тільки створити таку комісію і призначити голову. Комісія мала працювати автономно, без зовнішнього впливу. Однак те, що відбулося на її засіданні, не лізе в ніякі рамки, каже пан Володимир. По суті міський голова Ігор Слюзар сам провадив роботу комісії, а голова та секретар жодної активності не проявляли. Крім цього, не вели й протоколу засідання, як цього вимагає закон,  каже голова ГО “Народний трибунал Коломийщини”.

“Це не спроба когось критикувати чи очорнити, – продовжує пан Кобилецький, – так каже закон. Якщо пересічний українець повинен жити згідно з його нормами, то й посадовці повинні його виконувати. Чиновники, які мають більший обсяг повноважень, одночасно отримують і більше відповідальності”.

Віктор ФІТЬО

Фото: Андрій КАНЯ